Черноморец стартира ударно контролите си тази зима, побеждавайки с убедителното 8:2 в първия мач за 2013 година. Съперник на "акулите" беше Тунджа (Ямбол), а проверката се игра в Поморие.

Наставникът Димитър Димитров-Херо даде шанс за изява на няколко чуждестранни футболисти, които са на проби. Един от тях - 24-годишният мароканец Карим Елани реализира 2 гола за категоричния успех. Също с 2 попадения се отчете и младокът Станислав Дрянов (роден на 4 февруари 1995 година), а по веднъж Тунджа наказаха Преслав Йорданов от дузпа, Жереми Фо-Поре и Милчо Ангелов. Гостите от Ямбол също така си отбелязаха и автогол в края, за да се стигне до крайното 8:2 за избраниците на Херо.

През първите 45 минути паднаха само 2 гола, като двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1. Във втората част "акулите" размазаха Тунджа и се поздравиха с изразителната победа в първия си мач за годината.

Следващата контрола на Черноморец е в събота от 13:00 часа срещу Светкавица (Търговище).

Съставът на Черноморец: Дашев, Тихомир Трифонов, Терзиев, Стоянов, Гаел, Филипов, Себастиан, Юсеф, Лола, Букетсу, Йорданов (Пехливанов, Фо-Поре, Башлиев, Конки, Цонков, Паланков, Балтанов, Елани, Дрянов, Ангелов).

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА