Ямбол записа трета поредна победа в мъжката НБЛ, след като се наложи над Берое с 88:71 като домакин. Успехът на тима на Иван Чолаков беше изкован с много силна игра през второто полувреме.

Най-резултатен за победителите беше Неманя Милошевич, който завърши с 19 точки и 9 борби. Мартин Дурчев добави 18 точки, 9 асистенции и 5 борби, а Юлиян Радионов вкара 15 точки.

Реджи Холмс и Атанас Радев нанизаха по 20 точки за Берое. Холмс спечели и 6 борби, а Радев овладя 7 отскочили от таблото топки. Васил Александров завърши с 10 точки.

Със 7 победи и 5 загуби Ямбол дели четвъртото място с Балкан, а двата тима ще имат директен сблъсък в Ботевград в следващия кръг. Берое дели седмо място със Спартак (Плевен) с 4 успеха и 8 поражения, а в следващия си мач старозагорци приемат Черноморец.