Евертън се класира по убедителен начин за четвъртия кръг в турнира за ФА къп. “Карамелите” разбиха слабака Челтнъм с 5:1 като гост и ще играят срещу победителя от сблъсъка Болтън – Съндърланд. Както е известно, за тима от Чемпиъншип рита нашият Мартин Петров. Двата тима през уикенда завършиха наравно и ще преиграват мача.

Представителят на Лига 2 бе непобеден в осем поредни домакинства във всички турнири (6-2-0 и пет “чисти” мрежи), но се оказа напълно безсилен срещу много по-класния съперник.

Евертън реши рано-рано нещата, като до почивката си осигури комфортен аванс. Звездата Никица Йелавич откри в 12-ата минута, а Лейтън Бейнс покачи от дузпа в 21-ата. Веднага след началото на второто полувреме Леон Озман (49) направи преднината на гостите класическа. “Червеношийките” върнаха един гол чрез халфа Ръсел Пен секунди по-късно. Нападателите на Евертън не се спряха да атакуват и Шеймъс Колман в 58-ата и Маруан Фелайни в 89-ата минута оформиха крайното 1:5