Луис Суарес вкара много спорен гол, който позволи на Ливърпул да се класира за четвъртия кръг на ФА Къп след победа с 2:1 над Мансфийлд Таун.

Даниел Стъридж даде аванс на гостите още в 7-ата минута, след като надбяга защитата на домакините. Мансфийлд имаше предимство през втората част, но тогава дойде попадението на Суарес.

Уругваецът се разписа в 59-ата минута, като се видя, че топката се удари в ръката му преди да влезе във вратата. След това Суарес дори демонстративно целуна ръката си. 11 минути преди края Мат Грийн реализира почетното попадение за Мансфийлд Таун.

С този успех Ливърпул спази традицията от 1959 г. насам да не отпада от ФА Къп от отбор, който не е член на Футболната лига (първите четири дивизии в английския футбол). В четвъртия кръг на турнира “червените” гостуват на Олдъм.