Тотнъм записа класическа домакинска победа над втородивизионния Ковънтри с 3:0 и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

„Шпорите” бяха пълни господари на своя "Уайт Харт Лейн" и нито за миг не отстъпиха инициативата на съперника. Играчите на Андре Вияш-Боаш поведоха в 14-ата минута, когато Гарет Бейл асистира на Клинт Демпси за 1:0.

Натискът на домакините продължи и в 33-ата минута Ууд парира първоначално изстрел на Демпси, но при добавката Гарет Бейл не сбърка за 2:0. Само 4 минути по-късно Тотнъм сложи точка на спора, след като Бейл центрира от ъглов удар, а Демпси се извиси над всички и с глава оформи крайното 3:0.

През втората част хората на Андре Вияш-Боаш продължиха да доминират, но така и не вкараха повече попадения във вратата на Ковънтри. Въпреки това „шпорите” спокойно се класираха за четвъртия кръг на най-стария клубен турнир в света.