Шампионът Манчестър Сити разби у дома втородивизионния Уотфорд с 3:0 и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

Срещата на „Етихад” започна с натиск на домакините, който поведоха в 25-ата минута, когато Карлос Тевес със силен изстрел вкара за 1:0. „Гражданите” продължиха да бъдат по-активни до края на полувремето и в 44-ата минута Гарет Бари с глава покачи на 2:0.

След почивката играчите на Роберто Манчини намалиха оборотите и въпреки, че владееха инициативата, допуснаха няколко възможности пред вратата си в последните 15 минути. Възпитаниците на Джанфранко Дзола можеха да се върнат в мача, но пропуски направиха Нютън, Дийни и Видра. В даденото продължение на мача пък португалецът Маркос Лопес засече подаване на Балотели и оформи крайното 3:0.