"Левски" започна успешно 2013 година, след като се наложи с 69:52 в Ботевград на местния Балкан. Очаквана победа, която обаче не дойде никак лесно.

Домакините се представиха стабилно и оказаха сериозна съпротива на "сините" до третата четвърт. До тогава разликата в резултата не бе сериозна, а Балкан дори успя да изравни за 45:45.

В последната четвърт обаче "Левски" показа друго лице и отбеляза девет точки в първите пет минути, докато съперникът не вкара нито един кош. Отличната стрелба на гостите от София се запази до финалната сирена, като равносметката от последната част бе 18:5.

Най-резултатен за столичани бе Марко Баринович с 20 точки. За Балкан пък с най-точен мерник се оказа Мартин Маринов с 12 точки. Изключително силно представяне записа Атила дош Сантос - той приключи с дабъл-дабъл - 10 точки и 15 борби.

Другата седмица е дербито на родния професионален баскетбол, в който ще се изправят "Левски" и Лукойл Академик. Ботевградчани пък имат още един тежък двубой - срещу Черно море.