Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов стана автор на първия гол за 2013 година в английската Висша лига. “Котиджърс” победи с 2:1 като Уест Бромич в първи мач от кръга в Англия. Бербо и Качаниклич бяха автори на попаденията за победителите, докато Ромелу Лукаку вкара единственият гол за УБА.

Мачът започна мудно и без много положения за гол. Фулъм бе по-активния отбор и владееше инициативата в мача. Положението на терена се промени след 20-ата минута, когато домакините, които бяха с 5 промени в състава, започнаха да действат по-организирано и на свои ред организираха няколко добри атаки.

В 30-ата минута Бербатов получи много добра възможност да открие резултата, след като Крис Брънт сгреши в отбрана, оставяйки нападателя в чиста позиция. Българският нападател стреля от около 23 метра, но ударът му мина високо над вратата.

Само 9 минути по-късно обаче той не сгреши! Бербатов подхвана атака на "котиджърс", подаде към Дежага по десния фланг. Последният проби, преодоля бранител на Уест Бром, след което върна в наказателното поле към Бербатов, който стреля точно, промушвайки топката между краката на Бен Фостър - 0:1.

При този резултат завърши първото полувреме. Още в началото на втората част домакините се втурнаха да изравняват резултата и гола не закъсня. В 49-ата минута Били Джоунс проби по десния фланг и асистира на Ромелу Лукаку, който отблизо направи - 1:1.

Последваха силни минута на домакините, които удариха греда, а бранител на Фулъм изби топката с глава от голлинията. И точно когато УБА бе във видим възход, падна гол за Фулъм. Негов автор бе шведът със сръбски корени Александър Качаниклич. Той бе изведен по прекрасен начин от Брайън Руис в 58-ата минута, обърна се добре и пусна топката покрай Фостър - 1:2.

Димитър Бербатов бе основен двигател в състава на Фулъм и всяка една атака минаваше през него. Коментаторите и английските онлайн медии засипаха с комплименти българина още пред мача да е завършил, а легендата Гари Линекер възкликна: “"Бербатов просто трябва да бъде сред номинираните за Спортна личност на годината! Уникален футболист!”.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
01.01.13
14:45 ч.
Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Димитър Бербатов (39), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 1:2 Александър Качаниклич (58)
01.01.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 87 мача, 36 победи за Манчестър Сити, 21 равенства, 30 победи за Сток Сити

Заб.:
 Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК