Пирин (Гоце Делчев) елиминира Нефтохимик и се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Реваншът приключи без победител - 1:1, след като Драги Коцев откри в 23-ата минута, а Румен Николов изравни в 85-ата. Така с общ резултат 2:1 воденият от Тенчо Тенев тим отстрани "шейховете" и продължава напред в турнира.

Реваншът се игра в Нова Загора, тъй като Нефтохимик изтърпяваше наказание с лишаване от домакинство. Избраниците на Димчо Ненов започнаха доста активно срещата, но не успяха да реализират две положения за гол. Гостите от Гоце Делчев пък вкараха още при първата по-сериозна ситуация, която създадоха пред вратата на "шейховете". В 23-ата минута Драги Коцев се възползва от разбъркване в наказателното поле на съперника и откри резултата - 0:1.

Малко преди почивката вратарят на Нефтохимик Цветан Димитров се контузи и беше заменен принудително от Божидар Стойчев.

В началото на втората част "шейховете" притиснаха неврокопчани в собствената им половина. Натискът обаче даде резултат чак в заключителните минути, когато Пирин предимно се отбраняваше и пазеше комфортния си аванс. В 85-ата минута Румен Николов засече от воле центрираната топка и наказа Абди Абдиков за крайното 1:1.

Равенството изстреля новакът в "А" група Пирин (Гоце Делчев) на 1/4-финалите. Така неврокопчани затвърдиха отличното си представяне през есенния полусезон, в който заеха място в горната половина на таблицата - осми с 18 точки, както и продължават напред за Купата на България. Неврокопчани ще научат името на следващия си противник идния вторник, когато ще се тегли жребият. До 1/4-финалите достигнаха още ЦСКА, Берое, Миньор, "Левски", Локомотив (София), Литекс и Славия.

НА ЖИВО:
15' - Равностоен мач на Градския стадион в Нова Загора. Двата отбора не могат да създадат опасно положение пред вратите.
23' - topka.jpg ГОООЛ! Пирин (ГД) повежда чрез Драги Коцев, който се възползва от грешка в отбраната на Нефтохимик и реализира - 0:1!
42' - smqna.jpg Смяна за домакините! Вратарят Димитров се контузи и на мястото му влиза Стойчев.
--------------------------------

83 - Tреньорът на Пирин (Гоце Делчев) Тенчо Тенев извършва първа смяна. Драги Коцев напуска терена, в игра се появява Свилен Щерев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Пирин (Гоце Делчев) продължава напред за Купата на България след равенство 1:1 в реванша с Нефтохимик.

Нефтохимик - Пирин (Гоце Делчев) 1:1
0:1 Драги Коцев (23), 1:1 Христо Лемперов (85)