Коринтианс стана световен клубен шампион за втори път в историята си, след като на финала на първенството в Япония победи Челси с 1:0. По този начин бразилският тим се изравни с Барселона, който беше единственият двукратен носител на трофея.

Единственото попадение в мача беше реализирано от перуанския национал Хосе Пауло Гереро. Бившият футболист на Байерн и Хамбургер се разписа с глава в 69-ата минута при разбъркване в наказателното поле. Тримата играчи на Челси, застанали на голлинията, не успяха да попречат на топката да влезе във вратата.

В минутите до края на мача Челси опита да стигне до изравнително попадение, но Торес първо пропусна хубаво положение, а след това негов гол с глава беше отменен заради засада. Хуан Мата също не успя да се разпише при удобна ситуация. Минута преди края на редовното време английският тим остана с човек по-малко, тъй като Гари Кейхил получи червен картон за удар без топка по противников футболист.

С този успех Коринтианс сложи край на европейската доминация на световното клубно първенство. Шампионите на Стария континент печелиха турнира в последните 5 години. Мендижърът на Челси Рафаел Бенитес загуби за втори път в кариерата си финал на турнира. През 2005 г. начело на Ливърпул той отстъпи на Сао Пауло. През 2010 г. с Интер испанецът спечели трофея след победа над ТП Мазембе от ДР Конго.

Коринтианс – Челси 1:0
1:0 Гереро (69)

Коринтианс: 12.Касио, 2.Алесандро, 3.Чикао, 5.Ралф, 6.Фабио Сантос, 8.Паулиньо, 9.Гереро (86-7.Х. Мартинес), 11.Емерсон (90-4.Уолъс), 13.Пауло Андре, 20.Данило, 23.Х. Енрике

Челси: 1.Чех, 2.Иванович (83-28.Аспиликуета), 3.А. Коул, 5.Давид Луис, 7.Рамирес, 8.Лампард, 9.Торес, 10.Мата, 13.Моузес (73-11.Оскар), 17.Азар (86-21.Марин), 24.Кейхил