Славия победи с 1:0 "Ботев" (Пд) и в реванша в Пловдив от 1/8-финалите на турнира за купата на България. Преди седмица "белите" отново спечелиха, като се наложиха с 3:0 над своя съперник и така с общ резултат 4:0 селекцията на Вили Вуцов се класира за следващата фаза.

Поражението за "канарчетата" беше едва трето през есента пред собствена публика и общо пето в последните осем мача на отбора. Единствения гол падна в 33-ата минута. Тогава след центриране отляво на Здравко Лазаров Павле Попара на първа греда засече с глава и откри резултата.

Това се случи в момент, в който домакините изцяло контролираха събитията. Преди попадението все пак на два пъти Христо Иванов трябваше да се намесва решително.

Иначе до гола домакините на изпадаха в тънки засади. Бамого в 10-ата изтърва най-сериозната възможност, след като от около метър стреля в тялото на Георги Петков. Костадин Дяков пък беше повален в наказателното поле, спъвайки се в крака на Живко Желев. Главният съдия Георги Йорданов обаче не се нагърби да посочи бялата точка.

След паузата играта основно беше в средата на терена. Като изключим един шут на Тодор Неделев, пред Георги Петков не се случи нищо интересно. Стражът на домакините Христо Иванов също рядко получаваше шанс да играе с топката. В самия край пък на два пъти "белите" организираха интересни възможности. Първо топката не успя да стигне до голлинията и да я премине, а след това Попара от малък ъгъл отляво стреля в аут.

"Ботев" (Пд) - Славия 0:1
0:1 Павле Попара (33)
Съдия: Георги Йорданов
1/8-финал за Купата на България
(3:0 за Славия в първия мач)

СТАТОВИ СЪСТАВИ
"Ботев" (Пд): 1. Хр. Иванов, 89. Станчев, 14. Рахов, 5. Грънчаров, 26. Енрике, 11. Христов, 7. Огнянов (90. Атанасов - 72), 8. Неделев, 6. К. Дяков, 19. Цветков (к), 92. Бамого
Резерви: 23. Шеткус, 17. Ив. Димитров, 2. Айтов, 3. Караславов, 90. Атанасов, 18. Костов
Старши треньор: Костадин Видолов

Славия: 1. Петков, 20. Р. Димитров, 3. Желев, 6. Златков, 18. Филипов, 21. Б. Дяков (к), 23. Акийоши, 10. Попара (14. М. Иванов - 92), 88. П. Димитров, 9. Златинов, 77. Лазаров (7. Матсуи - 71)
Резерви: 12. Ем. Петров, 14. М. Иванов, 5. П. Петров, 24. Стойков, 17. Коконов, 7. Матсуи, 29. Калоянов
Старши треньор: Велислав Вуцов

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

2' - Атака за "Ботев" отдясно, но е вдигната засада на Станчев.
3' - Очакван натиск на домакините.
10' - Уникален пропуск на Бамого. Нападателят се озова сам срещу Петков на метър пред вратата, който обаче стреля в тялото на стража.
13' - Невероятно спасяване на Петков след бомбен удар от около 10 метра, но беше маркирана и засада.
14' - И Мариян Огнянов не успя да се разпише след грешка на стража на Славия.
20' - Грешно решение на страничния съдия, който отсъди засада на Енрике, а такава нямаше. Дори време за преценка имаше от отличната позиция, която беше заел асистентът.
26' - Поредна засада на играч на "Ботев".
28' - Дяков пада в наказателното поле, но главният съдия не се нае да посочи бялата точка. А с това Йорданов си навлече гнева на домакините.
31' - Отлично спасяване на Христо Иванов след опасен удар с глава.
32' - Ново спасяване на вратаря на "Ботев".
33' - topka.jpg ГОООЛ! Славия повежда с 1:0. След центриране отляво Павле Попара с глава открива резултата.
--------------------
49' - Слаб удар на Христо попада право в ръцете на Петков.
57' - jalt.jpg Изключително грубо влизане на Станчев отзад на Лазаров. Защитникът на "Ботев" получава обаче само жълт картон.
65' - Отлична намеса на Петков след силен удар на Неделев.
70' - Засада на Станислав Костов.
80' - Петков получава медицинска помощ. Емил Петров е изпратен да загрява.
81' - smqna.jpg Смяна за "Ботев" - Стефан Станчев отстъпва мястото си на Ивайло Димитров.
87' - Топката е пусната към вратата на "Ботев", но Христо Иванов успява да я настигне и да я улови.
88' - Удар на Попара отляво излиза в аут.
95' - Край на мача! Славия се класира за 1/4-финалите с общ резултат 4:0