Баскетболният шампион Лукойл Академик постигна рутинна победа срещу TESY България (20) и прекъсна серията си от загуби от Балкан в Булсатком НБЛ и Будучност в Еврокъп. Младежките национали се представиха добре, но разликата в полза на шампионите в края бе 33 точки – 96:63. Марин Докузовски даде шанс за изява на българите в състава си, които му се отблагодариха с много точки. До момента Лукойл има 8 победи и загуба, а младежите са с 9 поражения.

Академик се откъсна напред още в началото и до почивката разликата бе 33 точки. Второто полувреме бе равностойно и отборите спечелиха по една част с по 4 точки разлика.

Най-резултатен за победителите бе Веселин Веселинов с 22 точки за само 22 минути игра. Павел Маринов се включи със 17, а 15 плюс 6 борби записа Николай Колев.

За младежите Алекс Симеонов изигра силен мач и записа 26 точки и 7 борби, а 12 вкара Николай Грозев.

В следващия кръг младежите посрещат Ямбол, а Лукойл Академик гостува на Спартак Плевен.