Миньор Перник се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Тимът постигна трудна домакинска победа с 2:1 срещу Банско в мача реванш и с общ резултат 3:2 продължава напред. Двубоят се игра при тежки условия и заснежен терен, което затрудни максимално футболистите на двата отбора.

Миньор поведе с 1:0 в 9-ата минута. Давид Стоянов проби, след което центрира в наказателното поле на Банско, където Брахими с глава прати топката във вратата на Ганев. Банско изравни резултата в 30-та минута, когато след лоша намеса на Ивайло Цветков, Петър Тончев шутира от въздуха и от няколко метра изпрати топката във вратата на Банков. Банско можеше да поведе в резултата в 44-аа минута. Руслан Иванов центрира в наказателното поле на Миньор, но Бенгюзов стреля в аут.

Миньор Перник поведе с 2:1 в 51-ата минута. Александров центрира от корнер в наказателното поле на Банско, Хаджиев на втората греда с глава прати топката във вратата на Ганев. Домакините можеха да стигнат до по-изразителна победа в 80-та минута, но Ганев спаси шута на Брахими

МИНЬОР - БАНСКО 2:1
(1:1 в първия мач)

Миньор Перник:
1.Банков, 2.Райчев, 3.Иван Михов, 6.Хаджиев, 7.Фарес Брахими (90 - 8.Йорданов), 9.Николай Владинов (46 - 39.Александров), 10.Томислав Павлов, 13.И. Стоянов, 14.Цветков (к), 15. Окечукво (69 - 59.В. Иванов), 20.Давид Стоянов.

Банско: 1. Ганев, 2. Лечов, 7. Илиев (16. Кьосов - 89'), 3. Слаев (к), 21. Ангелов, 13. Бенгюзов, 8. Руслан Иванов (9. Георгиев – 64'), 18. Попов, 20. Наков, 15. Тончев, 19. К. Стоянов (10. Н. Иванов - 87').