Черноморец победи с 1:0 Локомотив (София) в осминафинал-реванш от турнира за Купата на България. Бургазлии обаче отпадат от надпреварата, след като загубиха в първата среща в София с 1:3. Яник Боли вкара единственото попадение в 12-ата минута.

Димитър Димитров – Херо заложи на четирима от арестувани за нелегални залагания футболисти - Пламен Димов, Даниел Младенов, Румен Трифонов и Георги Терзиев. През второто полувреме в игра се появи и пети арестуван и разпитан - Преслав Йорданов.

Домакините се втурнаха в атаки от първата минута и овладяха изцяло събитията на терена. Резултатът не закъсня. В 12-ата минута Яник Боли излезе сам срещу вратаря Галев и без проблем реализира за 1:0. “Акулите” продължиха да атакуват, но Галев и защитата пред него се справиха с всички ситуации. Отборът на Димитър Димитров отправи 12 удара по посока на вратата на Галев за целия мач. В 44-ата минута и гредата спаси Локо след изстрел на Траян Дянков. В същата ситуация преди удара на Дянков домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Уатара, но съдията Станислав Тодоров не показа бялата точка. Това отпуши гнева на Димитър Димитров-Херо.

През второто полувреме Черноморец имаше пълен превес, но не стигна до важния гол, който щеше да ги класира напред. Два пъти Даниел Младенов шутира, но не намери целта. В даденото добавено време Станислав Тодоров изгони Кристиян Добрев от Локомотив София. Последва реплика и на треньора Емил Велев, който беше изгонен от скамейката. Кокала обаче нахлу на игрището и се наложи да бъде изведен с полиция. Малко преди това и Димитър Димитров-Херо беше пратен на трибуните.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛОКО (Сф) 1:0