Клубният шампион на Южна Америка Коринтианс се класира за финала на световното клубно първенство в Япония, след като се наложи с 1:0 над египетския Ал Ахли на “Тойота Стейдиъм”.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута. Негов автор беше бившият футболист на Байерн и Хамбургер Хосе Пауло Гереро. Перуанският национал се разписа с глава след центриране на Дуглас.

През второто полувреме африканският първенец подобри значително представянето си през втората част, но Ал Ахли така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Коринтианс, който за първи път участва на турнира след триумфа си в първото издание преди 12 години, имаше подкрепата на 20 000 свои привърженици по трибуните.

Съперникът на бразилския тим на финала на турнира ще бъде излъчен в утрешния полуфинал, в който сили ще премерят Челси и мексиканският Монтерей.

Ал Ахли – Коринтианс 0:1
0:1 Гереро (30)

Ал Ахли: 1.Шериф Екрами (65-16.Абду Елсуд), 3.Рами Рабиа, 6. Ваел Гомаа, 11.Уалид Сюлейман, 12.Ахмед Кенави, 15.Гедо (80-9.Емад Мотаеб), 18.Елсайед Хамди, 19.Абдала Саи (55-22.Мохамед Абутрика), 23.Мохамед Нагиб, 24.Ахмед Фати, 25.Хосам Ашур

Коринтианс: 12.Касио, 2.Алесандро, 3.Чикао, 5.Ралф, 6.Фабио Сантос, 8.Паулиньо, 9.Хосе Пауло Гереро (90+2-26.Гилерме Андраде), 10.Дуглас (80-23.Хорхе Енрике), 11.Емерсон (75-31.Ромариньо), 13.Пауло Андре, 20.Данило