ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Третият във временното класиране на “А група Литекс се класира безпроблемно за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. "Оранжевите" победиха в реванша Спартак (Варна) със 7:1. Първият двубой завърши с минимален успех на ловчанлии с 1:0, които продължават напред с общ резултат 8:1. Герасим Заков се отличи с хеттрик, а два гола добави Исмаил Иса. По едно попадение вкараха Томи Костадинов и Армандо Ваюши. Почетният гол за “соколите” бе дело на Георги Димитров.

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков заложи на титулярите си, което веднага даде отражение. След няколко пропуснати възможности ловчанлии откриха резултата в 20-ата минута чрез Герасим Заков, който се появи в игра малко по-рано на мястото на контузения Георги Миланов. Секунди след гола топката влезе за втори път в мрежата на Спартак. Заков нацели гредата,а при добавката Иса бе безпощаден. До края на полувремето Литекс вкара още две попадения. В 38-ата Галин Иванов изведе добре Иса, който отбеляза втория си гол, а минута преди края на полувремето Томи Костадинов също записа името си сред голмайсторите.

Втората част започна с нов гол за Литекс. Заков бе най-съобразителен при разбъркване и вкара за пети път топката в мрежата на гостите. В 57-ата минута Спартак върна едно попадение, благодарение на Георги Димитров, който навърза цялата защита на домакините и промуши топката в мрежата.

В 73-ата минута Герасим Заков оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Армандо Ваюши – 6:1. До края на мача и албанецът успя да запише името си сред голмайсторите за крайното 7:1. В 86-ата минута Иса свали топката с глава към Ваюши, който безпроблемно отбеляза.

Останалите двубои от осминафиналите за Купата на България са на 15 и 16 декември.

Литекс - Спартак (Вн) 7:1
1:0 Герасим Заков (20), 2:0 Исмаил Иса (21), 3:0 Исмаил Иса (38), 4:0 Томи Костадинов (44), 5:0 Герасим Заков (51), 5:1 Георги Димитров (57), 6:1 Герасим Заков (73), 7:1 Арманд Ваюши (86)

Двубоят по минути:
8- Невероятен пропуск на Галин Иванов. Халфът е изведен от Ваюши на празна врата, но вместо да скъса мрежата, бие високо над гредата.
15- smqna.jpgПринудителна смяна в Литекс. Играта напуска националът Георги Миланов, който е заменен от Герасим Заков.
20- topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Оранжевите откриват резултата с гол на резервата Заков, който напредва сам през центъра и технично вкарва за 1:0.
21- topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Отново Герасим Заков е в основата на попадението за ловчанлии. Нападателят цели страничната греда, а при добавката Иса необезпокояван бележи за 2:0.
25- smqna.jpgБоев влиза на мястото на Георгиев.
38- topka.jpgГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Галин Иванов извежда с перфектен пас Иса, който майсторски покачва на 3:0.
41- Ваюши е повален грубо в пеналта, но Ангел Баялцалиев не отсъжда нарушение.
42- smqna.jpgДимов е заменен от Станислав Желязков.
44- topka.jpgГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Нова асистенция на Галин Иванов, след която Томи Костадинов прави резултата 4:0.
45- svirkata.jpgКрай на първото полувреме
46- svirkata.jpgНачало на второто полувреме
46- smqna.jpgБодуров е заменен от Мартин Иванов.
51- topka.jpgГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Резултатът набъбва на 5:0 след нов гол на резервата Заков, който се оказва най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.
56- smqna.jpgИлия Миланов е заменен от Пламен Гълабов.
57- topka.jpgГОЛ ЗА СПАРТАК!!!Георги Димитров намалява разликата след самостоятелен пробив.
59- Заков пробива отляво и центрира към Иса, който на празна врата обаче не успява да засече топката и да се разпише.
68- Кристиян Радев от гостите е добра позиция за стрелба с глава, но уцелва вратата на Пиргов.
73- topka.jpgГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Заков оформя своя хеттрик с глава, след центриране отдясно на Ваюши.
86- topka.jpgГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Иса сваля топката с глава към Ваюши и албанецът увенчава напористата си игра с гол за 7:1.
90- svirkata.jpgКрай на мача!

Литекс: 1. Илко Пиргов, 2. Кирил Динчев, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 9. Исмаил Иса, 14. Армандо Ваюши, 6. Симеон Славчев, 15. Томи Костадинов, 17. Георги Миланов, 77. Галин Иванов
Треньор: Христо Стоичков