Миньор записа изключително важна победа, след като се наложи с 3:0 над Берое. Перничани играха много активно през целия мач и създадоха още няколко голови положения.

Още в 4-ата минута Хаджиев откри резултата, като засече с глава центриране на Юруков. Гостите от Стара Загора отговориха с опасен далечен удар на Велев, но Цветков застана на пътя на топката. В 20-ата минута Берое бе близо до гола, след като Пейков не изчисти добре центрирана от Тодор Христов топка. Тя попадна в Каядо, който стреля, но този път стражът на Миньор се реваншира за грешката си.

До края на полувремето играта се водеше предимно в центъра на терена, перничани опитваха с многоходови атаки и далечни удари да увеличат аванса си, а за Берое единственото по-опасно положение дойде след удар на Каядо спасен от Пейков.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и натиснаха съперника в неговата половина. В 51-ата минута след корнер Брахими отклони топката към Венци Василев, който с глава покачи на 2:0. Последваха още няколко опасности пред вратата на Скорчев, но стражът на Берое се справи добре.

Той обаче бе безпомощен в 80-ата минута, когато Павлов изведе Окечукво в наказателното поле. Нападателят на Миньор финтира Скорчев и подаде към Брахими, който на празна врата покачи на 3:0.

Мачът по минути:

Начало на мача
4 - Гооооол!!! Хаджиев бележи с глава, след центриране на Йордан Юруков
10 - Велев опитва удар от разстояние, Цветков блокира изстрела с тяло
14 - Венци Иванов стреля с глава, но над вратата
20 - Тодор Христов центрира в наказателното поле, Пейков боксира, топката попада в Каядо, който стреля без подготовка, но Пейков спасява
29 - Разиграване между Венци Иванов и Писаров в наказателното поле на Берое, Зафиров обаче чисти топката
31 - Илиев подава на Брахими, той пробива и стреля силно, но топката минава в страни от вратата
38 - Каядо стреля много опасно, но Пейков плонжира и лови
41 - Венци Иванов шутира опасно, Пейков избива, топката попада в Писаров, който стреля в аут
45 - Том е изведен в наказателното поле, но Скорчев го изпревари и чисти топката в тъч
Край на първото полувреме
Начало на втората час
47 - Том пробива по крилото, Динков с шпагат му отнема топката
49 - Скорчев спасява силен удар на Венци Иванов
51 - Центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Брахими с глава подава към задната греда и Василев с глава покачва на 2:0
57 - Скорчев спасява удар на Писаров
61 - Центриране в наказателното поле на Миньор, Цветков изпреварва Георги Андонов и чисти с глава
65 - Мощен удар на Мартинс, топката попада в главата на Венци Иванов. Играта е спряна, а нападателят на Миньор получава лекарска помощ
78 - Резервата Томислав Павлов стреля опасно, Зафиров блокира удара му
80 - Павлов изведе Окечукво, който финтира вратаря на Берое Скорчев и подаде към Брахими. Последния с лекота вкара топката в мрежата на гостите
Край на мача

Миньор – Берое 3:0
1:0 Хаджиев (4), 2:0 Василев (51), 3:0 Брахими (80)

Миньор:
22. Боян Пейков, 42. Фарез Брахими, 3. Иван Михов, 6. Камен Хаджиев, 14. Ивайло Цветков, 18. Искрен Писаров (79 - 15. Окечукво), 23. Венцислав Василев, 33. Том (76 - 10 Томислав Павлов), 11. Илиян Илиев, 59. Венцислав Иванов, 77. Йордан Юруков
Резерви: 1. Николай Банков, 2. Виктор Райчев, 9. Николай Владинов, 10. Томислав Павлов, 13. Ивайло Стоянов, 15. Оваси Окечукво, 20. Давид Стоянов
Треньор: Николай Тодоров

Берое:
33. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 21. Елиаш Алвеш да Силва, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 8. Алберто Лоузейро, 16. Стефан Велев, 23. Тодор Христов (67 - 77. Педро Еуженио), 10. Антонио Ливраменто (56 - 9. Иван Горанов), 88. Давид Каядо (56 - 7. Георги Андонов), 29. Елио Мартинс
Резерви: 12. Кирил Акалски, 25. Мирослав Енчев, 28. Веселин Пенев, 77. Педро Еуженио, 19. Мартин Райнов, 9. Иван Горанов, 7. Георги Андонов
Треньор: Петър Хубчев