ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Лудогорец победи с класическото 3:0 Монтана в мач от 15-ия кръг на "А" група, игран на "Лудогорец Арена". Попаденията за домакините вкараха Любомир Гулдан, Иван Стоянов от дузпа и Михаил Александров. По този начин Лудогорец ще зимува на върха в "А" група с актив от 38 точки, на 1 пред "Левски".

Още с първия съдийски сигнал избраниците на Ивайло Петев притиснаха гостите от Монтана. Първото опасно положение бе в 12-ата минута, когато Емил Гъргоров изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря Веселин Цветковски, племенникът на Йордан Лечков обаче се забави и бранител успя да предотврати опасността.

В 33-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Мирослав Иванов стреля силно, Цветковски отби и кълбото отново попадна в краката на нисичкия полузащитник. Последва нов удар, който стражът на гостите отрази, но този път топката попадна в Любомир Гулдан, който от няколко метра не сгреши - 1:0.

След това домакините започнаха да атакуват още по-мощно и положенията пред вратата на Монтана се заредиха едно след друго. Цветковски имаше доста работа. В самия край на първата част възпитаниците на Ивайло Петев си осигуриха комфортна преднина. Витиня напредна мощно, влезе в наказателното поле и бе съборен. Главният съдия Станислав Ставров без никакво колебание посочи бялата точка, откъдето Иван Стоянов реализира за 2:0.

Преди изпълнението на наказателния удар Милен Лахчев видя червения цвят на картона за реплика към съдията и гостите останаха с 10 човека.

През втората част домакините значително намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до още един гол, който им осигури класическата победа. В 85-ата минута Михаил Александров засече центриране на Димо Бакалов - 3:0.

По-рано пък гостите имаха възможност да отбележат почетно попадение. Силен изстрел на Петър Петров от 30-ина метра обаче срещна дясната греда на вратата на Урош Голубович.

След днешния успех балансът на Лудогорец за есенния полусезон в "А" група е 12 победи, 2 равенства и 1 поражение. Шампионите имат 38 точки и са на 1 пред "Левски". Монтана пък ще зимува на 12-ата позиция с актив от 12 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 3:0
1:0 Любомир Гулдан (33), 2:0 Иван Стоянов (45-дузпа), 3:0 Михаил Александров (85)

Мачът по минути
33 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Любомир Гулдан открива резултата. След центриране от корнер, Мирослав Иванов стреля на два пъти, но Цветковски успя да избие. При третата добавка на Гулдан обаче, вратарят на гостите бе безпомощен.
44 - ДУЗПА за Лудогорец! Георги Пашов повали Витиня и съдията Станислав Ставров посочва бялата точка.
45 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Футболистите на Монтана протестират остро срещу решението на рефера, като в мелето Милен Лахчев получава директен червен картон, най-вероятно за обида към Ставров.
45+1 - Край на първото полувреме.

67 - smqna.jpg Първа смяна за домакините. Мирослав Иванов напуска терена, в игра се появява Роман Безяк.
74 - ГРЕДА! Силен изстрел на Петър Петров от 30-ина метра, топката среща дясната греда на вратата на Лудогорец.
85 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Лудогорец! Михаил Александров се разписва, засичайки центрираната отляво топка от Димо Бакалов.