ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Литекс победи Черноморец с 1:0 в мач от последния кърг на "А" група. Единственото попадение в мача бе дело на национала Георги Миланов, който в 89-ата минута накара наставника си Христо Стоичков да изригне.

Двубоят в Ловеч започна с натиск на домакините, които обаче срещаха добре организираната защита на Черноморец. Гостите от своя страна разчитаха на контраатаки, които в повечето случаи бяха опасни.

Първата възможност бе за Исмаил Иса, който стреля от няколко метра, но топката мина встрани от вратата. Гостите отвърнаха с добра контра, при която Боли излезе сам срещу Пиргов, но стреля право в него. Минута по-късно отново гостите бяха на стрелкова позиция и отново Пиргов се намеси блестящо. В 27-ата минута Иса излезе сам срещу вратаря, но се засуети и Пламен Димов му отне топката. До края на полувремето резултата остана непроменен.

Втората част започна мудно и без положения. Двата отбора се опитваха да се надхитрят, но така и не стигаха до изгодни положения. Първата интересна ситуация дойде в 50-ата минута, когато Венци Христов стреля силно от 15 метра, но Илко Пиргов се намеси отлично.

В 65-ата минута Галин Иванов се измъкна от защитата и се озоваваше сам срещу вратаря на гостите, но бе съборен от Венелин Филипов, който получи директен червен картон. Ситуацията се подобри за Литекс, които тръгнаха още по-сериозно в атака.

Галин Иванов пропусна изгодно положение за откриване на резултата, а в 75-ата минута Ваюши засече топката с летящ плонж, но тя бе избита от Стоян Колев.

Все пак щастието се усмихна на Христо Стоичков и неговите момчета, които успяха да изтръгнат трите точки минута преди края на редовното време. Георги Миланов бе изведен чудесно от Галин Иванов, чукна топката пред излезлия да го пресрещне Стоян Колев и реализира за крайното 1:0.

Литекс заема трето място в класирането, на точка пред ЦСКА, които обаче имат мач по-малко. Черноморец пък завършва полусезона на шеста позиция с 27 точки.

Мачът по минути!
Литекс - Черноморец 1:0
1:0 Георги Миланов (89)
________________________________________________________________________________________________________________________
9- Исмаил Иса пропуска да реализира, след като е оставен да стреля от няколко метра
13- Яник Боли излезе сам срещу Илко Пиргов, но стреля право в него
14- Фо-поре стреля силно, но Илко Пиргов демонстрира рефлекс и спаси
16- Георги Миланов засече центриране на Страхил Попов, но топката бе избита от бранител на Черноморец
27- Иса излиза сам срещу Стоян Колев, но Пламен Димов се връща бързо и избива топката
39- Уатара стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Пиргов
46- smqna.jpgВ състава на Литекс е извършена принудителна смяна - Йеленкович е заменен от Галин Иванов
50- Венци Христов стреля силно от 15 метра, но Илко Пиргов се намеси отлично
66- Галин Иванов изпуска от 7-8 метра стопроцентов шанс да открие резултата
71- Страхил Попов чисти топката от голлинията след удар на Боли
72- smqna.jpgВенци Христов е заменен от Светослав Дрянов
75- Стоян Колев е блестящ на вратата, избивайки удар отблизо с глава на Ваюши. При добавката защитник на гостите блокира удар на Георги Миланов
78- Герасим Заков влиза на мястото на Славчев
89- topka.jpgГОООЛ ЗА ЛИТЕКС!! Георги Миланов бележи минута преди края на мача!

ЛИТЕКС: 1.Илко Пиргов, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 6.Симеон Славчев(78-10.Герасим Заков), 21.Александър Цветков, 23. Небойша Еленкович(46-77.Галин Иванов), 17.Георги Миланов, 14.Армандо Ваюши, 9.Исмаил Иса
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Кирил Динчев, 10.Герасим Заков, 15.Томи Костадинов, 20.Кирил Десподов, 27.Момчил Цветанов, 77.Галин Иванов
Треньор: Христо Стоичков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 3.Георги Терзиев, 6.Тодор Паланков, 25.Пламен Димов, 22.Цветомир Цонков, 10.Венцислав Христов(72-19.Станислав Дрянов), 32.Исуф Уатара, 37.Жереми Фо-Поре, 44.Венелин Филипов, 94.Яник Боли
Резерви: 1.Ник Дашев, 5.Николай Николов, 8.Румен Трифонов, 9.Преслав Йорданов, 30.Лъчезар Балтанов, 19.Станислав Дрянов, 11.Даниел Младенов
Треньор: Димитър Димитров