Еспаньол и Севиля завършиха 2:2 в първи мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците могат повече да съжаляват за резултата, тъй като бяха на прага да грабнат победата за първи път от шест мача. Само 10 дни по-рано те паднаха с 0:3 от същия съперник, но този път за Купата на краля. Само 16 712 зрители присъстваха на празните трибуни.

Още в 13-ата минута Еспаньол откри след точно изпълнена дузпа от Верду. 10 по-късно обаче Иван Ракитич също от дузпа изравни.

В 39-ата минута задачата на домакините се улесни, след като звездата Хосе Антонио Рейес получи червен картон. С човек повече Еспаньол се хвърли в атаки и резервата Шимао Самброса засече с глава центриране от корнер за 2:1. Алваро Негредо спаси Севиля от загуба с гол в добавеното време.