Хамбургер без никакви трудности се наложи над Хофенхайм с 2:0 в първи мач от 16-я кръг на Първа бундеслига. И двете попадения бяха дело на 24-годишния латвийски нападател Артьом Рудневс. Това беше трета поредна домакинска победа за носителя на КЕШ отпреди 3 десетилетия.

На скамейката на гостите горчив дебют записа Франк Крамер, който беше назначен за временен треньор на отбора след уволнението на Маркус Бабел. Рудневс откри в 28-ата минута, засичайки с глава центриране на Денис Дийкмайер. По-късно латвиецът уцели и гредата. Четвърт час преди края отново Рудневс с хладнокръвно изпълнение фиксира окончателното 2:0.
С успеха Хамбургер се изкачи на пето място във временното класиране с 24 точки, колкото има и Айнтрахт (Франкфурт). Хофенхайм остава в опасната зона на 16-о място с 12 точки.