Спортинг (Лисабон) победи Видеотон с 2:1 в отложен мач от група G на Лига Европа. Срещата бе без значение за двата тима, които загубиха шанс да продължат напред. Двубоят не се игра, както е по програма, в четвъртък заради обилния дъжд, който се изля върху стадион “Жозе Алваладе”. Наводнението на терена принуди съдията Михаел Кукулакис от Гърция да отложи двубоя в Лисабон с 24 часа.

Спортинг отпадна от Лига Европа на по-ранен етап, докато футболистите на унгарският тим снощи стискаха палци Базел да падне от Генк, но това така и не се случи заради нулевото равенство в Белгия. В 65-ата минута домакините откриха чрез Закария Лабиад, но в 80-ата Сандор изравни от дузпа. Валентин Виола донесе успеха на “лъвовете” с гол в 82-ата минута.