ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Тотнъм срази у дома Панатинайкос с 3:1 в последния си мач от Група J и се класира за 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Преди началото на срещата “шпорите” се нуждаеха от равенство, докато на „детелините” им трябваше победа, за да продължат напред. Лондонският тим бе по-активен през първата част и поведе с гол на Емануел Адебайор (28). След почивката в 49-ата минута Джърмейн Дефоу нацели гредата, а впоследствие гостите изравниха чрез португалеца Зека (54) за 1:1 и взеха инициативата в мача. Гръцкият тим започна да установява натиск, но в 76-ата минута „шпорите” отново поведоха, след като Клинт Демпси стреля с глава, топката се удари в напречната греда, рикошира в гърба на стража Карнезис и влезе във вратата му за 2:1. Тонусът в играта на гостите спадна и Джърмейн Дефоу (83) оформи крайното 3:1. Така Тотнъм финишира на второ място в групата с 10 точки, докато Панатинайкос остана трети с 5 пункта и приключиха с участието си в Европа за този сезон.

Лацио пък разби като гост Марибор с 4:1 в другата среща и спечели първото място в групата. Точни за успеха на „римските орли” бяха словашкият нападател Либор Козак (16), румънецът Стефан Раду (32) и Серджо Флокари (38, 54). След това Лацио намали значително оборотите и в самия край Таварес (84) вкара почетното попадение за словенския шампион. След успеха си Лацио завърши на първа позиция с 12 точки, докато Марибор приключи участието си на последното четвърто място с 4 пункта.

ГРУПА “J”

0:1 Либор Козак (16), 0:2 Стефан Раду (32), 0:3 Серджо Флокари (38), 0:4 Серджо Флокари (52), 1:4 Таварес (84)

Марибор, “Людски”
Съдия: Ищван Вад (Унгария)

1:0 Емануел Адебайор (28), 1:1 Зека (54), 2:1 Карнезис (76-авт.), 3:1 Джърмейн Дефоу (83)