Борусия (Мьонхенгладбах) разби Фенербахче с 3:0 насред Истанбул в мач без значение от Група С на Лига Европа, след като двата тима си бяха осигурили участието на 1/16-финалите още преди този последен шести кръг. „Жребците” натрупаха комфортна преднина още до почивката. Толга Чигерчи (23) откри резултата след асистенция на Пениел Млапа, а Майк Ханке (28) реализира дузпа и удвои преднината на германския тим. След почивката възстановилият се от травма холандски нападател Люк де Йонг (79) оформи крайното 3:0 за Борусия и сложи точка на спора. Въпреки загубата си „фенерите” завършиха на първа позиция в групата с актив от 13 точки, следвани от Мьонхенгладбах с 11 пункта, като и двата тима продължават напред.

В другата среща от групата кипърският АЕЛ (Лимасол) срази у дома Олимпик (Марсилия) с 3:0. След равностойна игра през по-голямата част на първото полувреме, първото попадение за домакините падна малко преди почивката, след като Орландо Са (41) засече отлично с глава центриране на Едмар. След паузата самият Едмар (79) вкара за 2:0 след асистенция на Крис Диксън. Бразилецът бе замесен и в третото попадение на своя тим след като сложи топката на главата на Доса Жуниор (82) за крайното 3:0. След тази победа АЕЛ си остана последен в групата с 4 точки, докато Марсилия приключи на трета позиция с 5 пункта.