ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Стяуа направи 1:1 при гостуването си на ФК Копенгахен и триумфира като победител в Група Е на Лига Европа, класирайки се за 1/16-финалите на надпреварата. Първото полувреме на стадион „Паркен” бе равностойно и двата тима не успяха да си отбележат гол. След почивката гостите поведоха с гол на Раул Русеску (73), но след това домакините натиснаха и стигнаха до точката с попадение на белгийската резерва Игор Ветокеле (87). Гостите играха с човек по-малко от 49-ата минута на срещата, когато Танасе получи втори жълт и съответно червен картон. След ремито Стяуа финишира на първо място в групата с актив от 11 точки, докато ФК Копенхаген остана трети с 8 пункта и заради по-лошия си баланс от сблъсъците с Щутгарт приключи с участието си в евротурнирите за този сезон.

С равенството си в датската столица Стяуа помогна и на Щутгарт да продължи напред, след като швабите загубиха у дома от Молде с 0:1. Играчите на Бруно Лабадия подцениха съперника и сами си направиха живота труден, след като нападателят от Кот д’Ивоар Дави Анган (45+1) даде преднина на норвежкия шампион. След почивката швабите направиха всичко възможно по силите си да изравнят, но така и не успяха и трябваше да треперят за резултата в Копенхаген. Въпреки всичко Щутгарт завърши на второ място в групата с 8 точки и ще играе в Лига Европа и напролет. Молден бе отпаднал още преди този кръг, като въпреки успеха си остана последен в крайното класиране с 6 точки.