Гол от дузпа на Крис Комънс донесе на Селтик победата с 2:1 над Спартак (Москва) в мач от Група “G” на Шампионската лига. Успехът класира “детелините” на 1/8-финалите на турнира за първи път от сезон 2007/08.

Селтик откри резултата в 21-ата минута, когато Гари Хупър се възползва от грешка на защитника Хуан Инсауралде. Спартак (Москва) отговори с изравнително попадение на Ари шест минути преди почивката.

Домакините упражниха натиск в търсене на победно попадение и то дойде осем минути преди края. Съдията Феликс Брих даде дискусионна дузпа за фаул срещу Георгос Самарас, а Комънс беше точен при изпълнението.

Селтик завърши на второ място в групата с 10 точки, три по-малко от Барселона и две повече от Бенфика. Португалският тим направи 0:0 с каталунците и ще играе в Лига Европа.

1:0 Гари Хупър (21), 1:1 Ари (40), 2:1 Крис Комънс (82-дузпа)

Селтик: 1.Фрейзър Фостър, 23.Микаел Лустиг (71-2.Адам Матюс), 6.Келвин Уилсън,  4.Ефе Амброус, 3.Емилио Исагире, 8.Скот Браун (85-16.Джоузеф Ледли), 15.Крис Комънс, 33.Берам Каял (74-11.Ласад Нуиуи), 21.Чарли Мългрю, 9.Гиоргос Самарас, 88.Гари Хупър

Спартак (Москва): 30.Сергей Песяков, 2.Хуан Инсауралде, 17.Марек Сухи, 23.Дмитри Комбаров, 7.Кирил Комбаров, 6.Рафаел Кариока, 21.Ким Шелстрьом, 19.Хосе Хурадо, 9.Ари (62-8.Ейдън Макгийди), 29.Емануел Еменике, 10.Артьом Дзюба