Галатасарай се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като в мач от Група “Н” се наложи с 2:1 над Спортинг (Брага) след обрат. По този начин турският шампион се класира за елиминационната фаза на турнира за първи път от 10 години.

След няколко пропиляни положения Спортинг (Брага) откри резултата след половин час игра. Точен беше бразилският халф Мосоро.

През второто полувреме Галатасарай стигна до обрат. Бурак Йълмаз изравни в 58-ата минута, а резервата Айдин Йълмаз донесе победата на “Джим Бом” 12 минути преди края.

Турският тим завърши на второ място в Група “Н” с равен брой точки с ЧФР Клуж, но Галатасарай има предимство в директните сблъсъци с румънския шампион, който продължава в Лига Европа.

1:0 Мосоро (31), 1:1 Бурак Йълмаз (58), 1:2 Айдин Йълмаз (78)

Спортинг (Брага): 1.Куим, 20.Елдерсон, 4.Нуно Андре Коельо, 26.Пауло Винисиус, 21.Исмаили, 5.Рубен Аморим, 27.Кустодио (80-45.Уго Виана), 8.Мосоро, 25.Леандро Салино, 30.Алан, 17.Едер (86-83.Карлао)

Галатасарай: 25.Фернандо Муслера, 26.Семих Кая, 13.Дани Нункеу, 27.Емануел Ебуе, 11.Алберт Риера, 4.Хамит Алтънтоп (46-7.Айдин Йълмаз), 8.Селчук Инан, 10.Фелипе Мело, 52.Емре Чолак (69-19.Умут Булут), 17.Бурак Йълмаз, 9.Йохан Елмандер (46-53.Нордин Амрабат)