Бенфика не успя да се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като в мач от Група “G” направи нулево равенство като гост на Барселона. “Орлите” завършиха трети в класирането, след каталунците и Селтик, и ще продължат в Лига Европа.

Барселона излезе предимно с резерви на терена. Това позволи на португалския тим да създаде доста положения за гол през първото полувреме, но ударите на играчите бяха неточни.

През втората част идеите на Бенфика се изчерпаха и гостите почти нямаха голови положения, въпреки че в добавеното време можеха да стигнат до попадение.

Звездата на Барселона Лионел Меси се появи в игра като резерва през втората част, но не успя да увеличи головата си сметка от 84 попадения от началото на годината. В края на мача аржентинецът беше изнесен на носилка след сблъсък с вратаря на гостите Артур.

барселона_1.jpg______________.jpgБарселона – Бенфика 0:0

Барселона: 13.Хосе Мануел Пинто, 19.Мартин Монтоя, 5.Карлес Пуйол, 29.Карлес Планас, 21.Адриано (66-3.Жерар Пике), 11.Тиаго Алкантара, 28.Серхи Роберто, 25.Алекс Сонг, 30.Рафиня (58-10.Лионел Меси), 7.Давид Вия, 37.Кристиан Тейо (78-27.Жерар Деулофеу)

Бенфика: 1.Артур, 14.Макси Перейра, 4.Луизао, 24.Есекил Гарай, 25.Мелгарежо, 15.Ола Джон, 21.Неманя Матич, 89.Андрес Гомес, 9.Нолито (63-8.Бруно Сезар), 19.Родриго (74-34.Андрес Гомес Алмейда), 11.Лима (74-7.Оскар Кардосо)