Джердан Шакири отбеляза първия си мач като титуляр за Байерн в Шампионската лига с гол и асистенция при победата с 4:1 над БАТЕ Борисов в среща от Група “F”.

Марио Гомес откри резултата в 22-ата минута след асистенция на Шакири. В началото на второто полувреме баварците останаха с човек по-малко заради червения картон на Джером Боатенг.

Това не попречи на тима на Юп Хайнкес да доминира на терена и в 54-ата минута Томас Мюлер удвои. 12 минути по-късно и Шакири се разписа във вратата на гостите.

В 69-ата минута численото равенство на играчите на двата тима беше възстановено. Денис Боляков от БАТЕ беше отстранен от игра.

Резервата Давид Алаба вкара четвърти гол за домакините в 83-ата минута, а точно преди края на мача Егор Филипенко върна едно попадение за гостите.

С този успех Байерн взе реванш от беларуския шампион за загубата си с 1:3 в мача между двата тима в Минск. Баварците завършват като лидер в групата, докато БАТЕ Борисов отпада от турнира, но ще продължи в Лига Европа като трети в класирането.

1:0 Марио Гомес (22), 2:0 Томас Мюлер (54), 3:0 Джердан Шакири (66), 4:0 Давид Алаба (83), 4:1 Егор Филипенко (87)

Байерн: 1.Мануел Нойер, 13.Рафиня, 5.Даниел ван Буйтен, 17.Джером Боатенг, 26.Диего Контенто, 44.Анатоли Тимошчук, 31.Бастиан Швайнщайгер (72-7.Франк Рибери), 25.Томас Мюлер (55-4.Данте), 39.Тони Кроос (65-27.Давид Алаба), 11.Джердан Шакири, 33.Марио Гомес

БАТЕ Борисов: 35.Андрей Горбунов, 33.Денис Поляков, 14.Артьом Радков, 21.Егор Филипенко, 18.Максим Бордачев (84-5.Александър Юревич), 8.Александър Володко, 25.Дмитри Бага, 23.Едгар Олехнович, 7.Артьом Концевой (58-10.Ренан Бресан), 20.Витали Родионов (67-78Роман Василюк), 15.Александър Хлеб