Монпелие и Шалке завършиха 1:1 в последен мач от група “В” на Шампионската лига. Срещата беше от значение единствено за гостите, които спореха с Арсенал за първото място. В крайна сметка гръцкият Олимпиакос свърши работата на “кралскосините”, побеждавайки “топчиите” в Атина с 2:1. По този начин Шалке финишира на първото място и ще има по-лек съперник в елиминациите на турнира.

На “Стад де ла Мосон” зрителите наблюдаваха скучно първо полувреме. Едва след почивката студът накара двата отбора да се разтъпчат малко повече и положенията за гол зачестиха. В 52-ата минута Атсуто Учида спаси гостите от сигурен гол. Муние и Ерера излязоха сами срещу вратаря Тимо Хилдебранд, комбинираха и Ерера се озова сам пред опразнената мрежа. Шутът обаче бе спасен по виртуозен начин от хвърлилия се пред топката Учида.

4 минути по-късно Холтби центрира от фаул в наказателното поле на домакините, а там върлината Метцелдер с глава я отклони към далечната греда. Най-съобразителен в създалата се ситуация се оказа Хьоведес, който с плонж с глава я вкара за 0:1. Това стресна футболистите на Рене Жирар и само 180 секунди по-късно те изравниха. Муние центрира за Ерера, чийто удар с глава бе спасен на голлинията от Метцелдер, но Ерера успя отново да достигне до топката и този път да я добута зад голлинията – 1:1.

0:1 Бенедикт Хьоведес (56), 1:1 Емануел Ерера (59)

Монпелие, “Ла Мосон”
Съдия: Антонио Матеу Лахос (Испания)

Монпелие: 30.Лигали, 12.Конгре, 4.Илтон, 3.Янга-Мбива, 5.Бедимо, 22.Стамбули (46 - Пито), 13.Естрада, 20.Кабела, 19.Камара (67 - Утака), 8.Муние (67 - Белханда), 11.Ерера

Шалке 04: 34.Хилдебранд, 21.Метцелдер, 22.Учида, 4.Хьоведес, 35.Коласинац, 27.Барнета (72 - Джоунс), 33.Нойщетер, 10.Холтби, 31.Дракслер, 8.Марика (77 - Марика), 20.Пуки (84 - Обаси)