Малага и Андерлехт завършиха 2:2 в последен мач от група "С" на Шампионската лига. Домакините вече си бяха осигурили класиране за елиминациите и горе-долу им беше все едно, но въпреки това те не подцениха срещата и на два пъти повеждаха в резултата. Ремито обаче се оказа фатално за “виолетовите”, които не успяха да се доберат до третото място в крайното класиране и да продължат участието си в Лига Европа, а отпадат от евротурнирите.

Секунди преди почивката Дуда препарира вратаря на гостите Прото за 1:0. В 50-ата минута Милан Йованович обаче бе изведен от Мбокани и с техничен прехвърлящ удар изравни - 1:1. После сърбинът тресна и гредата, преди в 61-ата минута Дуда отново да изведе домакините напред – 2:1. Въпреки удара футболистите на Андерлехт не се предадоха до края и в 89-ата минута се добраха до почетно равенство с попадение на водещия си голмайстор Мбокани. Това беше мач №350 за белгийския гранд в евротурите. Тимът е отбелязал в тях 447 гола (51 в Шампионската лига). Малага пък продължава да няма загуба срещу белгийци – 3:0 и 1:1 срещу Гент (2002) и 3:0 и 2:2 с Андерлехт (2012).

1:0 Дуда (45), 1:1 Милан Йованович (50), 2:1 Дуда (61), 2:2 Мбокани (89)