Реал (Мадрид) разби у дома Аякс с 4:1 в последния мач и на двата тима от Група D на Шампионската лига. След този успех „кралския клуб”, който си беше осигурил участие на осминафиналите преди този кръг, финишира втори в групата, докато Аякс остана трети ще играе в Лига Европа напролет.

„Белия балет” имаше доста възможности за отбелязване на гол през първата част на „Сантяго Бернабеу”, докато Аякс не успя да създаде нищо по-интересно пред резервния страж на домакините Антонио Адан. Още в 11-ата минута Фабио Коентрао нацели страничната греда, а две минути по-късно Кристиано Роналдо не остави шансове на Кенет Вермеер и го разстреля за 1:0. Домакините продължиха да доминират и в 28-ата минута Лука Модрич намери Хосе Кайехон, който забоде кълбото в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Играчите на Жозе Моуриньо успяха да достигнат до класическото 3:0 в 49-ата минута след страхотен изстрел от далечна дистанция на бразилеца Кака. Аякс успя да намали на 1:3 в 60-ата минута, когато Дерк Буригтер стреля отдалеч и прати кълбото в мрежата на Адан. Последваха пропуски за гостите, дело на Буригтер, Мойсандер, Ериксен и Сим Де Йонг. В 88-ата минута пък Хосе Кайехон отбеляза втория си гол в мача с глава и оформи крайното 4:1.

След победата си Реал (Мадрид) завърши на второ място с 11 точки, а Аякс приключи на трета позиция с 4 пункта и ще играе през пролетта в турнира Лига Европа.

1:0 Кристиано Роналдо (13), 2:0 Хосе Кайехон (28), 3:0 Кака (49), 3:1 Дерк Буригтер (60), 4:1 Хосе Кайехон (88)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

Реал (Мадрид): 13.Адан, 11.Рикардо Карвальо , 5.Фабио Коентрао (23 - 3.Пепе), 24.Начо, 2.Варан, 8.Кака (72 - 34.Хосе Родригес), 19.Модрич, 6.Кедира, 21.Хосе Кайехон, 7.Кристиано Роналдо , 9.Карим Бензема (80 - 29.Мората)

Аякс: 1.Вермеер, 4.Мойсандер, 17.Блинд, 3.Алдервейрелд, 24.Ван Рийн, 5.Поулсен (40 - 20.Шьоне), 10.Сим де Йонг, 8.Ериксен, 23.Хьосен (77 - 6.Енох), 21.Буригтер, 39.Фишер (77 - 19.Сана)