ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Зенит победи сензационно Милан с 1:0 като гост в последния мач в група "С" на Шампионската лига. По този начин грандът от Санкт Петербург си осигури третото място в крайното класиране в групата и през пролетта ще играе в Лига Европа. В герой за гостите се превърна капитанът им Дани в 35-ата минута. Милан пък още в предния кръг се класира на 1/8 финал в Шампионската лига и тази среща не бе от особено значение за "росонерите".

Мачът започна с положение пред вратата на Зенит, като в 3-ата минута Бруно Алвеш се хвръли в гръб върху Джампаоло Пацини във вратарското поле, но съдията не видя основания за дузпа.  Фатална за домакините се оказа 35-ата минута, в която Сергей Семак напредна в наказателното поле, където бе спрян от двама защитници, но успя да върне към Дани. Португалецът с прецизен изстрел в далечния ъгъл откри резултата - 0:1.

Най-чистото положение за Милан бе в 54-ата минута, когато Пацини проби отдясно и стреля, вратарят Малафеев успя да се намеси, но топката продължи пътя си към вратата, където обаче бе изчистена от защитник пред голлинията.

Това бе първа загуба за Милан от руснаци на “Сан Сиро”. Зенит пък нямаше досега нито една победа на Апенините – 0:2 срещу Удинезе (2009), 0:1 срещу Ювентус (2008) и 2:2 срещу Болоня (1999). Любопитно е, че Милан завършва участието си в груповата фаза на турнира без победа у дома! “Росонерите” завършиха 0:0 с Андерлехт и 1:1 с Малага.