ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Екзекуторът на Лудогорец и шампион на Хърватия Динамо (Загреб) вкара гол в последните секунди за равенството 1:1 у дома с Динамо (Киев) в мача без значение помежду им от последния шести кръг на Група А в Шампионската лига. Двубоят бе ръководен от българския съдия Станислав Тодоров. Той дебютира в най-престижния европейски клубен турнир, но още в 11-ата минута прекрати за кратко срещата заради силен снеговалеж. След около 15 минути бяха изчистени очертанията на терена и Станислав Тодоров поднови играта.

Гостите от Киев поведоха в добавеното време на първата част с попадение на Андрий Ярмоленко, който с прехвърлящ удар от въздуха изненада вратаря Иван Келава за 0:1. Все пак домакините направиха всичко възможно по силите си да стигнат до гол и го постигнаха в добавеното време на срещата, когато вратарят на гостите Максим Ковал събори в наказателното поле Иван Кръстанович. Станислав Тодоров моментално отсъди дузпа за домакините, а потърпевшият Кръстанович реализира за крайното 1:1.

След спечелената си първа точка в групата Динамо (Загреб) завърши участието си на последно място, докато украинският гранд Динамо (Киев) остана трети с 5 пункта и през пролетта ще играе в турнира Лига Европа. Първото място спечели ПСЖ с 15 точки, а втори е Порто с 13 пункта, като и двата тима са осминафиналисти в Шампионската лига.

0:1 Андрий Ярмоленко (45+1), 1:1 Иван Кръстанович (90+5-дузпа)

Загреб
, “Максимир”
Съдия: Станислав Тодоров (България)

Динамо (Загреб)
: 30.Келава, 4.Шимунич, 24.Вида , 3.Ибанес, 10.Самир, 6.Адеми, 14.Вршалко, 77.Брозович (72 - 19.Пиварич), 8.Ковачич, 90.Чоп (60 - 99.Кръстанович ), 21.Бечирай

Динамо (Киев): 35.Ковал, 33.Тайво, 3.Бетао, 17.Михалик, 4.Мигел Велосо, 5.Вукойевич, 25.Харуна (90+1 - 23.Богданов), 99.Дуду (82 - 13.Мехмеди), 19.Гармаш, 11.Идейе (76 - 15.Марко Рубен), 9.Ярмоленко