ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Локомотив (София) изпързаля Черноморец на заснежения терен на стадион "Славия" и спечели с 3:1 първия 1/8-финален сблъсък за купата на България. С успеха наставникът на “железничарите” Емил Велев показа, че е изключително добре подготвен за турнирни двубои.

Столичани започнаха много активно и още в 6-ата минута Георги Христов с глава стреля в аут. 180-секунди по-късно нападателят на “железничарите” се реваншира, като асистира на Димитър Илиев за първия гол в мача.

Последваха още няколко изгодни положения за гол, които обаче младокът Павел Петков, и Георги Христов не успяха да реализират. Черноморец пък отвърна единствено с удар на Боли, който Галев спаси с вещина. В първата минута на добавеното време Светослав Петров вкара красив гол и покачи на 2:0. Той пое топката на гърди с гръб към вратата, завъртя се на 180 градуса, преодоля двама бранители и се разписа с неспасяем удар.

В началото на второто полувреме Черноморец опита да обърне развоя на мача. Жереми Фо-Поре и Боли се активизираха и създадоха няколко опасни положения. В 57-ата минута Станислав Дрянов центрира от фаул, Галев сбърка фатално и Терзиев намали на 2:1. В този момент снегът в София се засили и теренът стана отвратителен за игра.

Все пак "железничарите" се ориентираха по-добре към усложнената обстановка. Приеха играта в своята половина, а в 75-ата минута след бърза контраатака Антонио Павлов покачи на 3:1. След гола играта бе временно спряна, за да се почистят линиите на терена, а бялата топка бе заменена с оранжева.

След подновяването на играта Черноморец имаше още две-три възможности за гол най-вече чрез резервата Дрянов, но той така и не съумя да запише името си сред голмайсторите.

В последните минути Локомотив успя да изнесе играта в половината на гостите и да създаде две добри положения, пропилени от Добрев и Павлов.

Мачът по минути

Локо (Сф) – Черноморец 3:1

Начало на мача
2 - Яник Боли е изведен в наказателното поле на Локомотив, шутира по диагонала, но в аут
6 - Георги Христов стреля с глава след центриране на Борносузов, но топката минава в страни от вратата
8 - ГООООООЛ!!! 1:0 за Локо Сф! Димитър Илиев открива резултата след асистенция на Георги Христов
11 - Бърза контраатака на Локомотив, Телкийски обаче бърка в паса
14 - Стоян Колев с мъка спасява удар на Павел Петков
22 - Павел Петков е намерен на границата на наказателното поле, шутира опасно, Колев с мъка избива с крак
24 - Поредна отлична намеса на Стоян Колев, този път при удар на Георги Христов
32 - Димитър Илиев получи пас от Бранеков от дълбочина, напредна, подаде на Георги Христов, който вместо да шутира се подхлъзна в калта пред наказателното поле
38 - Добрев фаулира Боли в центъра на терена и получава жълт картон
41 - Паланков подава в коридор, Боли тръгва на спринт, но се хлъзва в калта и пада. Галев лови топката
43 - Галев парира удар на Боли
45+1 - ГОООООЛ!!! Светльо Петров вкара страхотен гол, след като пое топката с гръб към вратата, завъртя се на 180 градуса, преодоля двама бранители и прати топката в мрежата
Край на първото полувреме
Начало на второто полувреме
46 - Жереми Фо-Поре опитва мощен удар, но топката е в аут
57 - ГООООЛ!!! Станислав Дрянов центрира от фаул, Галев буквално подари топката на Терзиев, който намали на 2:1
59 - Телкийски отправя диагонален удар, Колев лови
67 - Терзиев центрира към Боли, Бранеков чисти
71 - Дрянов е изведен в наказателното поле на Локомотив, шутира, Галев спасява
75 - ГОООООЛ!!! Антонио Павлов вкара след многоходова атака преминала през Телкийски и Димитър Илиев
90 - Страхотен удар на Добрев, спасен с мъка от Стоян Колев
Край на мача

1:0 Д. Илиев (8), 2:0 Св. Петров (45+1), 2:1 Терзиев (57), 3:1 А. Павлов (75)

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 6. Александър Бранеков, 11. Кристиан Добрев, 12. Димитър Телкийски (84 - 8. Александър Манолов), 16. Димитров, 18. Александър Дюлгеров, 19. Светослав Петров, 14. Димитър Илиев, 22. Павел Петков (69 - 9. Антонио Павлов), 23. Георги Христов, 88. Атанас Борносузов (65 - 7. Васил Велев)
Резерви: 33. Емил Михайлов, 7. Васил Велев, 8. Александър Манолов, 9. Антонио Павлов, 21. Даниел Гаджев, 13. Юли Петков, 90. Младен Стоев
Треньор: Емил Велев

2_8.jpgЧерноморец: 12. Стоян Колев, 2. Траян Дянков, 3. Георги Терзиев, 6. Тодор Паланков, 23. Мендес (66 - 9. Преслав Йорданов), 25. Димов, 30. Лъчезар Балтанов (46 - 22. Цветомир Цонков), 37. Жереми Фо-Поре, 44. Филипов, 92. Нулундулу  (39 - 19. Станислав Дрянов), 94. Боли
Резерви: 1. Дашев, 5. Николов, 8. Трифонов, 9. Йорданов, 19. Станислав Дрянов, 18. Луло, 22. Цонков
Треньор: Димитър Димитров