Банско не се предаде пред Миньор и измъкна 1:1 в домакинството си в първия 1/8-финал за купата на България.

Гостите започнаха по-активно мача, като първо Писаров пропусна да се разпише, а след това Йордан Юруков се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след разбъркване прати топката в мрежата за 1:0.

След попадението домакините погледнаха по-смело към вратата на съперника, но Петър Тончев на два пъти не се оказа достатъчно съобразителен, за да изравни. В състава на Миньор пък Йордан Юруков и Окичукво бяха в основата на малкото опасности до края на полувремето.

След почивката домакините се ориентираха по-добре към подгизналия от проливния дъжд терен и създадоха няколко опасни положения. Натискът им даде резултат и в 74-ата мунита Тончев нахлу в наказателното поле, шутира, вратарят на Миньор спаси, но Сергей Георгиев не сгреши при добавката – 1:1.

До края на мача и двата отбора си размениха по едно положение, като за перничани то бе пропиляно от Искрен Писаров, а за домакините близо до гола беше Николай Иванов.