Берое постигна лесна победа с убедителното 4:0 над третодивизионния Локомотив (Мездра) и е с единия крак на 1/4-финалите за Купата на България. Точни за селекцията на Петър Хубчев бяха Давид Каядо, Eлио Мартинс, Стефан Велев и Георги Андонов.

Мачът под Аязмото се игра пред малко публика. По трибуните имаше около 300 зрители, които видяха как Берое категорично надигра гостите от Мездра, заемащи първото място в Северозападната "В" група. Домакините играха много силно през първото полувреме, когато стигнаха до комфортна преднина от 2 гола. В 29-ата минута Елио Мартинс подаде на Давид Каядо зад отбраната на Локомотив и португалецът реализира в левия ъгъл на Левашки - 1:0.

В 35-ата дойде единствената опасност пред вратата на Берое за първото полувреме. Тогава Иван Мишев бе оставен непокрит на удобна позиция и стреля, но прати топката покрай дясната греда на вратата, пазена от Теодор Скорчев.

Избраниците на Хубчев удвоиха преднината си в 38-ата минута, когато Елио Мартинс стреля от 20-ина метра, а топката срещна левия стълб на вратата на Левашки, след което влетя в мрежата му - 2:0.

Две минути по-късно Давид Каядо центрира от фаул, след което Владимир Зафиров засече с глава, но бившият страж на Локомотив (София) успя да спаси.

През второто полувреме футболистите на Берое продължиха да играят по-добре от своя съперник, като трудът им беше възнаграден с още 2 гола. В 66-ата появилият се на смяна Иван Горанов центрира в наказателното поле на Локомотив, където на втора греда Стефан Велев се разписа отблизо с глава - 3:0.

Малко преди това гостите от Мездра получиха правото да изпълнят дузпа, след като Георги Динков фаулира Петър Златков в наказателното поле на Берое и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. Теодор Скорчев обаче спаси удара на играещия треньор Иван Редовски.

Юношата на "Левски" Иван Горанов отправи два далечни изстрела в 71-ата и 74-ата минути, но и в двете ситуации Юлиан Левашки се намеси и спаси.

В 90-ата минута Берое стигна и до четвърти гол. Георги Андонов получи хубав извеждащ пас зад отбраната на съперника, преодоля Левашки и от малък ъгъл оформи крайното 4:0.

Така Берое постигна убедителна победа и направи протоколен реванша след две седмици в Мездра.

Берое - Локомотив (Мездра) 4:0
1:0 Давид Каядо (29), 2:0 Елио Мартинс (38), 3:0 Стефан Велев (66), 4:0 Георги Андонов (90)

Берое: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 21.Елиаш Да Силва, 3.Владимир Зафиров, 15.Георги Динков, 8.Алберто Лоузейро, 16.Стефан Велев, 23.Тодор Христов (63-9.Иван Горанов), 10.Антонио Ливраменто (76-19.Мартин Райнов), 88.Давид Каядо, 29.Елио Мартинс (57-7.Георги Андонов)
Треньор: Петър Хубчев

Локомотив (Мездра): 12.Юлиан Левашки, 4.Цветко Иванов, 5.Петър Василев, 16.Явор Янков, 13.Камен Каменов, 22.Александър Миков, 7.Цветан Цветанов (62-10.Борислав Боянов), 8.Иван Мишев, 11.Петър Златков, 9.Иван Редовски, 17.Александър Кирилов (80-18. Емил Манолов)
Треньор: Иван Редовски