ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

ЦСКА победи с 2:0 като гост втородивизионния Чавдар (Етрополе) в първи осминафинал за Купата на България. Мишел Платини и Анисе реализираха головете за “червените”. Реваншът е на 14/15 декември в София.

Стойчо Младенов заложи изцяло на титулярен състав, без Тодор Янчев, на когото беше дадена почивка. В защита започнаха Иван Бандаловски, Апостол Попов и Ангел Грънчов, който замени титуляря Пламен Крачунов, и Михаил Венков. В средата на терена играха Лукас Саша и Бернардо Тенгариня, по крилата Сержиньо и Скиорили, а в нападение Платини и Абел Анисе.

Първото полувреме беше за гостите от София. Младежите на Петър Пенчев обаче също оставиха добро впечатление, не се притесниха и атакуваха срещу по-класния си съперник. В 10-ата минута след центриране на Сержиньо от пряк свободен удар Апостол Попов с глава уцели гредата зад вратаря Дончо Николов. Последваха опити за атаки на Чавдар (Етрополе). Първо Почански центрира, но топката излезе в аут. След това нападателят Йордан Етов шутира, но Апостол Попов изби, а най-опасния изстрел беше на активния Почански в 22-ата минута. Топката обаче мина на сантиметри над гредата. Пак Ерик Почански нахлу в наказателното поле в 24-ата минута, но Черни изби удара, който беше пратен по диагонала. В 29-ата минута ЦСКА откри резултата – 1:0. Иван Бандаловски направи страхотен рейд отдясно, стигна аутлинията и върна топката на границата на малкото наказателно поле. Мишел Платини оставен непокрит я засече и реализира без проблеми. След попадението гостите от София имаха превес. В последните минути на първата част домакините създадоха две атаки, при втората се получи разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но защитник изчисти топката.

През второто полувреме домакините бяха по-активни. Не създадоха чисти голови положения, но пробваха много атаки, опитваха да натиснат съперника, който видимо намали оборотите. В 53-ата минута излезлият като титуляр Себастиян Скиорили беше сменен и в игра се появи Тасио, а ЦСКА заигра с двама чисти нападатели. В 56-ата минута Сержиньо изпълни хубав пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата. В 60-ата минута Апостол Попов и Николай Стоилков се сблъскаха лошо и останаха да лежат на терена. И двамата бяха принудително заменени. На мястото на Попов в защитата на ЦСКА влезе Джереми Родригес, но той заигра като десен бек. До Грънчов в центъра на отбраната влезе Иван Бандаловски. В 77-ата минута Платини опита изненадващ далечен удар, но не намери целта. Последва слаб удар и на Тасио. До края на двубоя треньорът на Чавдар Етрополе Петър Пенчев направи двойна смяна, а Стойчо Младенов извади Лукас Саша и пусна Илияс Кирякидис. В последната 90-а минута ЦСКА отбеляза за крайното 2:0. Сержиньо центрира на главата на Анисе, който заби топката във вратата на домакините от Етрополе./БЛИЦ