ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Новият треньор Велислав Вуцов се завърна ударно начело на Славия във втория му период като наставник на тима. В първи мач от 1/8-финалите за купата на България "белите" разбиха" с 3:0 "Ботев" (Пловдив). Реваншът е след две седмици.

Резултата на стадион "Славия" в София откри Живко Желев в 14-ата минута. Бранителят засече с глава центриране отдясно на Здравко Лазаров и отбеляза за 1:0. Преди попадението двата тима си размениха по едно положение. Първо Георги Петков се намеси след извеждащо подаване към Вандер Виейра, а след това Христо Иванов хвана топката след изстрел с глава на Павле Попара.

След попадението "белите" продължиха да изглеждат по-добре на терена. Гостите нямаха идея в предни позиции, а най-добрият им футболист Иван Цветков беше изолиран.

Благодарение на по-активната си игра възпитаниците на Велислав Вуцов създадоха още три отлични възможности, но не ги реализираха. С пропуски се отличиха Тайсуке Акиоши, Петър Димитров и Даниел Златков.

Петър Димитров малко преди почивката удвои с гол от засада. При това еднометрова, която страничният съдия незнайно как не видя. Офанзивният халф беше изведен зад защитата, овладя, шутира леко с левия крак, топката се отби от гредата и спря в мрежата за 2:0.

След паузата гостите от Пловдив се активизираха. Въпреки двойната смяна на почивката с пускането в игра на Мариян Огнянов и Рубен Паласуелос гостите не постигнаха нищо в офанзивен план. "Ботев" владееше повече топката и контролираше изцяло събитията. "Белите" разчитаха на контраатака и седяха изключително стабилно в защита.

Дори след изгонването на Живко Желев в 66-ата минута за втори жълт картон момчетата на Ферарио Спасов така и не успяваха да намерят верния път към вратата на Петков. За сметка на това в 76-ата минута от фаул Петър Димитров матира Христо Иванов с втория си гол за 3:0.

До последния съдийски сигнал "Ботев" имаше едва една възможност за попадение. Четири минути преди края на редовното време Томас Иршак от дузпата стреля право във вратаря след чудесно подаване на Мариян Огнянов отляво по земя.

СЛАВИЯ - "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) 3:0
1:0 Живко Желев (14), 3:0 Петър Димитров (43, 76)
Съдия:
Александър Костадинов
София, стадион "Славия"
Купа на България, 1/8-финал - първи мач

Славия: 1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 22. Виктор Генев, 23. Тайсуке Акийоши, 10. Павле Попара (84 - 71. Уго Лопес), 88.Петър Димитров, 77. Здравко Лазаров (68 - 18. Филип Филипов), 21. Богомил Дяков, 29. Васил Калоянов (63 - 14. Янко Сандански)
Резерви: 12. Емил Петров, 5. Петър Альошев, 18. Филип Филипов, 14. Янко Сандански, 9. Владислав Златинов, 71. Уго Лопес, 17. Иван Коконов
Треньор: Велислав Вуцов

"Ботев" (Пловдив): 1. Христо Иванов, 11. Йордан Христов, 3. Асен Караславов, 89. Стефан Станчев, 26. Артур Енрике (70 - 6. Костадин Дяков), 16. Томас Иршак, 14. Ангел Рахов (46 - 10. Рубен Паласуелос), 9. Вандер Виейра, 5. Бобан Грънчаров, 19. Иван Цветков, 92. Хабиб Бамого (46 - 7. Мариян Огнянов)
Резерви: 23. Ернестас Шеткус, 17. Иво Димитров, 90. Димо Атанасов, 18. Станислав Костов, 10. Рубен Паласуелос, 7. Мариян Огнянов, 6. Костадин Дяков
Треньор: Ферарио Спасов

Жълти картони: Живко Желев, Павле Попара (С), Томас Иршак, Хабиб Бамого (Б)
Втори жълт: 66 - Живко Желев

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
4 - Чудесна възможност за "Ботев"! Виейра получава пас зад защитата, но Георги Петков внимава и илиза навреме. Двамата се сблъскаха и това наложи стражът да получи медицинска помощ.
6 - Добро положение сега и за Славия. След центиране отдясно Попара игра с глава на първа греда, но Христо Иванов се представи стабилно и хвана топката.
7 - Грешка на Христо Иванов, чиито пас е пресечен от Васил Клоянов. Топката отиде към Петър Димитров, който обаче е бил в положение на засада.
8 - Добро центриране на Лазаров отляво, което обаче не намира играч в бяло.
9 - Силен и неточен удар на Виейра от около 23 метра.
10 - Равностойна игра от началото на мача.
11 - Невероятно спасяване на Христо Иванов. Стражът отби топката, след като Живко Желев игра с глава след корнер и тя тупна пред стража.
14 - topka.jpg ГОООЛ! Живко Желев открива резултата в полза на Славия - 1:0. Защитникът засече с глава на малкия пеналт центриране отдясно от фаул на Здравко Лазаров.
19 - Сериозен пропуск на Петър Димитров! Акийоши се пребори по лявото крило, нахлу в наказателното поле и пусна топката по земя. На втора греда обаче Петър Димитров фронтално срещу вратата шутира над напречната греда.
22 - Нова отлична пропусната възможност за домакините. Този път Акийоши с глава от дузпата не успя да се възползва максимално от чудесното центриране на Лазаров отляво.
26 - Силен и неточен удар сега на Стефан Станчев от "Ботев" (Пд)
27 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача и той е за Томас Иршак. Получи го заради остра реакция след отсъждане на спорен фаул срещу Лазаров.
28 - Александър Костадинов се изложи. Вандер Виейра беше премазан от Виктор Генев и Живко Желев, излизайки сам срещу Петков. Главният съдия обаче реши, че всичко е по правилата, макар никой да не игра с топката!
31 - Славия с неоснователни претенции за дузпа, след като топката удари играч на "Ботев" в гърдите. В ответната атака една крачка не достигна на Бамого да достигне до топката и да шутира след центриране отляво на Цветков.
38 - Петър Димитров се опитва да изненада Христо Иванов с прехвърлящ удар от около 35-40 метра.
43 - topka.jpg ГОООЛ! Славия повежда с 2:0 с гол от засада! Петър Димитров е изведен зад защитата и с лек удар с левия крак и рикошет в гредата топката влезе във вратата.
45 - jalt.jpg Жълт картон за Бамого, след като беше повален в наказателното поле. Предупреждението е за симулация.

======================================
46 - smqna.jpg Двойна смяна на почивката в състава на "Ботев" -  Паласуелос сменя Рахов, а Огнянов влиза на мястото на Бамого.
52 - ОПАСНО! Добро центриране отляво на Иван Цветков от фаул на втора греда. Там Бобан Крънчаров се разминава с топката, но бе натиснат от Васил Калоянов и падна на земята. Костадинов не се нагърби да посочи бялата точка.
54 - jalt.jpg Жълт картон за Живко Желев, който умишлено дръпна за фланелката Вандер Виейра.
55 - Силен шут на Вандер Виейра от около 22 метра, но на около метър над напречната греда.
57 - "Ботев" (Пд) е отборът от началото на втората част, който играе по-често с топката. Домакините обаче са добре групирани в защита и по никакъв начин не допускат засега Петков да бъде застрашен.
62 - След два поредни корнера за "Ботев" нищо интересно пред Петков.
65 - Удар на Мариян Огнянов от фаул не намира очертанията на вратата.
66 - 4erven.jpg Втори жълт картон за Живко Желев за нарушение срещу Виейра и той напуска терена преждевременно.
68 - smqna.jpg Втора смяна за Славия след изгонването на Желев - защитникът Филипов влиза на мястото на Здравко Лазаров.
76 - topka.jpg ГОООЛ! Петър Димитров матира вратаря на "Ботев" Христо Иванов от пряк свободен удар за 3:0.
86 - Невероятен пропуск на Иршак, който от дузпата пропусна очи в очи с Петков.