Пирин Балканстрой победи Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 37:35) в двубой от 8 кръг на волейболната Суперлига. Успехът доближи победителите до бургаския тим в класирането. Двата отбора се намират съответно на 6-а и 5-а позиция с 11 и 13 точки. Мачът ще се запомни с изключителния последен гейм, в който бяха отбелязани 72 точки и завърши при резултат 37:35.

Двубоят започна добре за гостите, които имаха преднина при първото техническо прекъсване. Пиринци обаче успяха да обърнат до втората пауза, когато вече имаха преднина от 2 точки. До края на гейма те не позволиха разликата да се промени и спечелиха първата част с 25:23.

Пирин бе по-стойностният тим на игрището през втория сет, който бе спечелен с 25:20, като през цялото време инициативата бе на страната на домакините.

Пирин поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване в началото на третата част. Бургазлии обаче забиха 3 поредни точки и поведоха с 9:8 благодарение на Стоян Самунев. Пирин отново поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване, но бургазлии обърнаха нещата в своя полза и стигнаха до 27:25 в своя полза, с което резултата в геймовете бе намален.

Началото на четвъртия гейм не предвещаваше драматични събития. Пирин дръпна с 8:2 при първата техническа пауза и сякаш всичко вървеше към лесен успех в тази част, с което и в мача. Не така обаче мислеха гостите, които успяха да изравнят резултата при 15:15. От тук се започна с размяна на точки, която доведе до 24:24. Пирин стигна до пети мачбол при 27:26 в своя полза, но Стоян Златев не позволи мача да приключи. Първатавъзможност за затваряне на гейма за Нефтохимик дойде при 29:28 в тяхна полза. Играта продължи точка за точка и се стигна до 34:34. Нефтохимик дръпна с 1 точка и получи нов шанс за изравняване на резултата. Играчите обаче направиха груба грешка и резултата бе изравнен за пореден път. Блокада на Благовест Катранджиев донесе нов мачбол за Пирин 36:35. Домакините стигнаха до успех в 4-ата част с драматичното с 37:35.