Черно море Порт Варна победи младежкия национален отбор на България (до 20 години) с 86:80 като гост след продължение в изтеглен мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига.

Редовното време завърши 72:72. След този успех варненци се изкачиха на второ място в класирането с 11 точки. Лидер е Лукойл Академик с 12 точки и мач по-малко.

Срещата с Теси България (20) изглеждаше лесна за варненци, които в средата на втората част имаха аванс от 17 точки. Секунда преди сирената варненци водеха със 72:71, но Тенчо Тенчев изравни след наказателен удар. Асен Великов не успя при последната атака за редовното време. В добавените пет минути гостите поведоха с 14:8 точки и стигнаха до успеха.

За победителите най-резултатен беше Асен Великов с 16 точки, по 15 добавиха Николай Стоянов и Васил Кьосев, а с 12 точки и 12 борби завърши Лари Хол. За младежкия тим Алекс Симеонов реализира 27 точки, а Тенчо Тенчев добави 15 точки.