Литекс победи с 2:0 като гост Локомотив (София) в мач от 14-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Славия". Успехът на "оранжевите" дойде след попадения на Армандо Ваюши в 77-ата минута и на Томи Костадинов в 82-ата.

С прибавените 3 точки Литекс събра 26 и се изкачи на 4-ото място във временното класиране. Поетият преди дни от Емил Велев Локо (Сф) пък остана със скромния актив от 11 точки на една от последните позиции.

Още в 1-та минута Литекс изтърва отлична ситуация за гол. Иса центрира на задна греда, където топката бе засечена от Галин Иванов, но той отблизо стреля над вратата. Малко по-късно офанзивният халф бе изведен фронтално срещу вратата, но си поведе силно топката и стражът Емил Михайлов спаси. И докато "оранжевите" с лекота изпускаха, за малко не бяха наказани в 32-ата минута от Павел Петков, който се озова сам срещу Пиргов, но вратарят на гостите майсторски предотврати чисто попадение в мрежата си.

Малко преди края на първото полувреме Момчил Цветанов също направи пропуск за "оранжевите" и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

И втората част започна с превес на избраниците на Стоичков. Домакините се опитваха предимно да рушат играта и да я накъсват с чести нарушения, надъхвани от страничната линия от своя нов наставник Емил Велев. В 60-ата минута Герасим Заков опита силата на удара си от 25 метра, но Михайлов сигурно спаси. Три минути след това Литекс остана с човек по-малко. Галин Иванов бе спрян пред пеналта, но вместо фаул, реферът Николай Йорданов вдигна жълт картон за симулация, който се оказа втори за играча и той пое към съблекалните.

Главният съдия Николай Йорданов си навлече гнева на "оранжевите" и в 67-ата минута, когато Георги Миланов бе повален от вратаря в наказателното поле. И докато гостите претендираха за дузпа, арбитърът отсъди корнер. В 75-ата численото равенство на терена се възстанови, след като с червен картон бе изгонен и Даниел Пеев от Локо (Сф).

В 77-ата минута Литекс най-после успя да открие резултата. Автор на гола стана резервата Армандо Ваюши. Албанецът проби самостоятелно и с техничен удар с левия крак вкара - 0:1.

В 87-ата друга резерва на "оранжевите" - халфът Томи Костадинов, също попадна в прегръдките на своите съотборници. Полузащитникът беше изведен от Георги Миланов и хладнокръвно вкара, оформяйки крайното 0:2.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - ЛИТЕКС 0:2
0:1 Армандо Ваюши (77), 0:2 Томи Костадинов (82)

ЛОКО (Сф):
 33.Емил Михайлов, 2.Костадин Велков (11-25.Илиян Гаров), 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 12.Димитър Телкийски, 16.Мартин Димитров, 77.Даниел Пеев, 88.Атанас Борносузов, 22.Павел Петков, 9.Антонио Павлов (83-14.Димитър Илиев), 23.Георги Христов
Резерви: 1.Мартин Костадинов, 25.Илиян Гаров, 7.Васил Велев, 8.Александър Манолов, 18.Александър Дюлгеров, 19.Светослав Петров, 14.Димитър Илиев
Треньор: Емил Велев

ЛИТЕКС: 1.Илко Пиргов, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 6.Симеон Славчев, 17.Георги Миланов, 27.Момчил Цветанов (83-15.Томи Костадинов), 77.Галин Иванов, 9.Исмаил Иса (90-2.Кирил Динчев), 10.Герасим Заков (66-14.Армандо Ваюши)
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Кирил Динчев, 7.Костадин Башов, 11.Борис Борисов, 14.Армандо Ваюши, 15.Томи Костадинов, 20.Кирил Десподов
Треньор: Христо Стоичков