ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА

ЦСКА се класира за осминафиналите за Купата на България. “Червените” загубиха с 0:1 реванша от 1/16-финалите срещу Лудогорец, но с общ резултат 2:2 и повече отбелязани голове в първия двубой (2:1 в Разград), продължават на осминафиналите. Единственото попадение за Лудогорец отбеляза Емил Гъргоров в 78-ата минута. И двата отбора завършиха с по 10 футболисти. Още в 20-ата минута с директен червен картон беше изгонен Нджонго Присо от ЦСКА, който удари с ръка Жуниор Кайсара. В 69-ата минута за втори жълт и съответно червен картон реферът Станислав Тодоров прати в съблекалните и бранителя на Лудогорец Кайсара.

Стойчо Младенов заложи на традиционния състав, който използва от началото на сезона. Треньорът не можеше да използва трайно контузените Костадин Стоянов, Нилсон Антонио и Антон Карачанаков. В последните дни травма получи и Серж Нюаджи, който също пропусна срещата. ЦСКА започна с титулярното каре в защита - Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. В средата на терена излязоха Тодор Янчев и Лукас Саша. Сержиньо и Нджонго Присо започнаха по крилата, а в нападение един зад друг си партнираха Мишел Платини и Абел Анисе, който се завърна след излекувана контузия.

Ивайло Петев също не направи кой знае колко промени в титулярния състав. Отдясно в защита започна Шоко, в центъра Гулдан и Козмин Моци. Александър Барт остана резерва заради провинението отпреди няколко дни. Защитникът беше заловен да шофира пиян. Отляво в отбрана игра Жуниор Кайсара, в средата на терена си партнираха Станислав Генчев и Светослав Дяков. По крилата започнаха Иван Стоянов и Мирослав Иванов, а отпред Гъргоров и Марселиньо.

ЦСКА започна много добре срещата, постоянно владееше топката и организираше добри атаки. Това продължи до 20-ата минута, когато Нджонго Присо извърши страшна глупост и си изпроси директен червен картон. В половината на Лудогорец защитникът на гостите Кайсара и Присо стояха един пред друг. Камерунецът се обърна рязко, тръгна към съперника и го блъсна с ръка в лицето. Главният съдия Станислав Тодоров му показа справедлив червен картон. След 20-ата минута до края на първото полувреме ЦСКА се върна с няколко метра назад, в своята половина. Стойчо Младенов смени схемата и отборът заигра единствено с Мишел Платини на върха на атаката. Анисе се прибра назад по едното крило, Сержиньо остана на другото, а Тодор Янчев и Лукас Саша уплътниха средата на терена. При числено предимство гостите от Разград така и не стигнаха до чисто голово положение. Шампионите дори нямаха опасен удар към вратата на Томас Черни. В 33-ата минута Емил Гъргоров стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на ЦСКА Черни имаше време да реагира и улови без проблеми. Мирослав Иванов се представи слабо по крилото за Лудогорец, Марселиньо също не беше на познатото ниво. Атаките на “червените”, колкото и малко да бяха, минаваха по един и същи начин – дълга изритана топка към Платини, който се бореше с цялата защита на Лудогорец.

На полувремето Ивайло Петев смени разочаровалия Мирослав Иванов и пусна Димо Бакалов, който го смени отляво по атаката на Лудогорец. ЦСКА продължи да играе стабилно, много добре си партнираха Тодор Янчев и Лукас Саша, които надиграха по всички показатели противниците си от средата на терена Станислав Генчев и Светослав Дяков. В 57-ата минута Мишел Платини направи хубава атака, мина цялата половина на Лудогорец, но накрая силите не му стигнаха и отправи неточен удар към вратата. Бразилецът в пореден мач игра много умно, задържаше топката в половината на съперника, с което държеше далеч от вратата на Черни играчите от Разград. Шампионите продължиха и през второто полувреме да изпитват трудности срещу прекрасно подредения тактически отбор на ЦСКА. Гостите нямаха нито едно чисто голово положение. В 69-ата минута и Лудогорец остана в намален състав. Втори жълт и съответно червен картон получи защитникът Жуниор Кайсара за фаул срещу Иван Бандаловски. Малко преди това Ивайло Петев опита да засили атаката, извади Марселиньо и пусна Жуниор Кишада.

В 78-ата минута разградчани откриха резултата чрез Емил Гъргоров. Светослав Дяков копна топката в наказателното поле, защитата на ЦСКА опита да я избие, но тя попадна в Емил Гъргоров. Нападателят с диагонален удар вкара под плонжа на вратаря Томаш Черни. В оставащите минути “червените” заиграха още по-затворено, изритваха топката от наказателното поле, но рядко намираха варианти за атаки.