ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА

“Ботев” (Пловдив) се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като победи Евроколеж с 6:1 в 1/16-финалния реванш. “Канарчетата” бяха спечелили първия мач с 3:0 и сега на стадион “Беркут” заложиха на футболисти, които играят по-рядко в мачовете.

Станислав Костов вкара два гола в рамките на 7 минути преди изминаването на половин час от началото на мача. В 22-ата минута той откри с глава след центриране на Артур Енрике, а малко по-късно оползотвори извеждащ пас на Костадин Дяков. Пет минути преди почивката се разриса и Енрике.

“Ботев” стигна до четвърти гол в 57-ата минута, когато Ангел Рахов от въздуха засече центриране на Ивайло Димитров. В 69-ата минута третодивизионният Евроколеж върна едно попадение. Васко Василев беше точен при изпълнението на дузпа, което предизвика бурни овации на трибуните.

В 75-ата минута Костов оформи своя хеттрик, след като с плътен удар от въздуха засече пас на Дяков. Самият Костадин Дяков завърши силния си мач с гол. Десет минути преди края той се озова сам срещу вратаря на Евроколеж и хладнокръвно го прехвърли.

Съставът на "Ботев" (Пловдив): Христо Иванов (46-Ернестас Шеткус), Ивайло Димитров, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Петър Караджов, Мариян Огнянов (46-Петър Чобанов), Артур Енрике, Костадин Дяков, Петър Атанасов, Станислав Костов