Черноморец (Бургас) разби с 5:0 Спартак (Плевен) в реванша на стадион "Лазур" и с общ резутат 9:0 "акулите" се класираха на 1/8-финалите за Купата на България. С 2 гола за домакините се отчете Милчо Ангелов, а по един добавиха Яник Боли, Румен Трифонов и Педро Мендеш. Избраниците на Димитър Димитров-Херо нямаха никакви проблеми срещу Спартак (Плевен) и с лекота стигнаха до убедителния успех. Сега "акулите" очакват понеделник, когато ще разберат името на съперника си за 1/8-финалите.

Домакините започнаха силно срещата с тима от "Б" група и в 23-ата минута откриха резултата. Милчо Ангелов вкара своя дебютен гол в официален мач за Черноморец, след като от близко разстояние разстреля Васил Тодоров - 1:0. В 31-ата "акулите" удвоиха преднината си чрез Яник Боли, разписал се с далечен изстрел. В 38-ата Румен Трифонов покачи на 3:0 и при този резултат дойде почивката.

В началото на второто полувреме Спартак (Плевен) можеше да отбележи почетен гол, но Янко Георгиев отрази удара на Владислав Василев. В 65-ата преднината на Черноморец набъбна на 4:0. Венелин Филипов центрира в наказателното поле на гостите, където Милчо Ангелов засече топката и я прати във вратата на Васил Тодоров за втори път в срещата.

В 87-ата минута вратарят на Спартак сгреши и беше наказан от Педро Мендеш, който оформи крайното 5:0 за Черноморец.

ЧЕРНОМОРЕЦ (Бургас) - Спартак (Плевен) 5:0 (9:0 общ резултат)
1:0 Милчо Ангелов (23), 2:0 Яник Боли (31), 3:0 Румен Трифонов (38), 4:0 Милчо Ангелов (65), 5:0 Педро Мендеш (87)

Черноморец: 43.Янко Георгиев, 5.Николай Николов, 8.Румен Трифонов, 18.Орелиен Лола, 19.Станислав Дрянов, 20.Яни Пехливанов, 25.Пламен Димов, 30.Лъчезар Балтанов (75-92.Гаел Нлундулу), 44.Венелин Филипов (67-11.Даниел Младенов), 14.Милчо Ангелов, 94.Яник Боли (67-22.Цветомир Цонков).

Спартак (Плевен): 1.Васил Тодоров, 77.Ивайло Дангуров (80-14.Станислав Иванов), 25.Кристиан Григоров, 21.Милен Тодоров, 19.Тони Паликрушев, 6.Любомир Тодоров (75-13.Станислав Краев), 8.Цветан Петров, 18.Янислав Иванов, 9.Владислав Василев (64-24.Десислав Русев), 15.Тихомир Тодоров, 11.Любомир Иванов