Славия постигна класическа победа с 3:0 срещу Любимец в реванша от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. За разлика от първия мач - 2:2, днес "белите" нямаха проблеми, надиграха тима от "Б" група и заслужено се класираха в следващата фаза. Най-старият столичен клуб ще научи името на следващия си съперник в турнира в понеделник.

Избраниците на Мартин Кушев бързо отказаха гостите, след като Петър Димитров откри резултата в 3-ата минута, а в 5-ата Иван Коконов удвои. Още до почивката преднината на Славия стана класическа. В 45-ата минута Мартин Димов си отбеляза автогол, което окончателно отказа Любимец да търси нещо повече на "Овча Купел".

С постигнатия успех Славия най-после прекъсна лошата си серия. В предишните си 8 мача "белите" нямаха победа, но днес най-после надделяха. Последната победа на Славия в официален двубой датираше от 23 септември - 2:0 срещу Локомотив (София).

Реваншът с Любимец стартира отлично за Славия. Още до 5-ата минута домакините поведоха с комфортното 2:0. В 3-ата Здравко Лазаров пое топката отляво, центрира в наказателното поле на гостите, където Иван Коконов се размина с топката, но Петър Димитров я засече с глава и реализира - 1:0. Само 120 секудни по-късно Славия удвои преднината си. Иван Коконов направи 2:0 със силен изстрел от около 20 метра.

Малко преди почивката защитникът на Любимец и юноша на "Левски" Мартин Димов си отбеляза автогол и "белите" дръпнаха с 3:0, което окончателно реши изхода на мача.

През второто полувреме футболистите на двата тима не сътвориха почти нищо интересно, а срещата се доигра в доста ниско темпо и след последния съдийски сигнал славистите ликуваха.

СЛАВИЯ - Любимец 3:0 (5:2 общ резултат)
1:0 Петър Димитров (3), 2:0 Иван Коконов (5), 3:0 Мартин Димов (45-автогол)

Съставът на Славия: 1.Георги Петков, 3.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 5.Петър Альошев, 21.Богомил Дяков, 88.Петър Димитров (60-33.Цветомир Тодоров), 20.Радослав Димитров, 23.Тайсуке Акиоши, 10.Павле Попара (46-71.Уго Лопес), 17.Иван Коконов (76-18.Филип Филипов), 77.Здравко Лазаров