Фенербахче изхвърли Олимпик (Марсилия) от евротурнирите, след като в мач от Група “С” на Лига Европа се наложи с 1:0 като гост. За отстраняването на марсилци помогна и победата на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 над АЕЛ Лимасол.

Единственото попадение на “Стад Велодром” беше реализирано в 40-ата минута, когато Бекир Иртегюн стана поредният играч в последните две седмици, който бележи с красива задна ножица. Турският футболист овладя на гърди центриране на Кристиан Барони от корнер и с удар над главата си не даде шанс на Стив Манданда.

Борусия (Мьонхенгладбах) също като Фенербахче се класира за 1/16-финалите на турнира. Германският тим срещна сериозна съпротива от АЕЛ Лимасол, но стигна до успеха с два късни гола на Игор де Камарго, след като гостите останаха с човек по-малко в 76-ата минута.

Три минути по-късно Де Камарго откри резултата, а в самия край на мача с втория си гол подпечата участието на тима си в елиминационната фаза на Лига Европа.