Руският Анжи се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като в мач от Група “А” на турнира се наложи с 2:0 над Удинезе на стадион “Локомотив” в Москва.

Тимът от Махачкала откри резултата в 72-ата минута, когато Кристофър Самба беше точен с глава след центриране на Мбарк Бусуфа.

Три минути по-късно тимът на Гуус Хидинк удвои аванса си след контраатака. Траоре изведе Самуел Етоо, който надбяга защитата, нахлу в наказателното поле и технично прати топката покрай вратаря Желко Бъркич.

С този успех Анжи събра 10 точки и е на първо място в Група “А” на Лига Европа. В последния си мач от груповата фаза руският тим гостува на швейцарския Йънг Бойс, който по-късно днес приема Ливърпул. Двата тима имат по 6 точки, а Удинезе е с 4.