Осигурилият си участие на 1/8-финалите още миналия кръг Порто разби у дома аутсайдера Динамо (Загреб) с 3:0 в мач от петия кръг на Група А в Шампионската лига.

Феновете на „драконите” чакаха първия гол до 20-ата минута, когато Лучо Гонзалес се разписа за 1:0. Домакините се опитаха да решат нещата в своя полза още до почивката, но втори гол не падна.

През втората част в 67-ата минута Жоао Моутиньо бе точен от пряк свободен удар и от 30 метра направи резултата 2:0. Пет минути преди края Силвестре Варела оформи крайното 3:0, след като получи страхотен пас с пета от Жоао Моутиньо.

След победата си Порто остава на първо място в групата с 13 точки и в последния кръг ще се изправи в Париж срещу втория ПСЖ, който е с 12 пункта. Динамо (Загреб) пък е на последната позиция без точков актив и в последния кръг ще приеме Динамо (Загреб), който е сигурен участник в Лига Европа напролет.

1:0 Лучо Гонзалес (20), 2:0 Жоао Моутиньо (67), 3:0 Силвестре Варела (85)

Порто, “До Драгао”
Съдия: Паоло Талиавенто (Италия)

Порто: 1.Елтон, 30.Отаменди, 22.Мангала, 2.Данило, 23.А.Ба (67 - 26.Алекс Сандро), 3.Гонзалес (75 - 27.Атсу), 35.Дефур (66 - 25.Фернандо), 8.Жоао Моутиньо, 17.Силвестре Варела , 9.Мартинес , 10.Родригес

Динамо (Загреб): 30.Келава, 4.Шимунич , 24.Вида, 19.Пиварич, 10.Самир (76 - 2.Пулич), 6.Адеми , 14.Вршалко, 77.Брозович, 8.Ковачич, 90.Чоп (84 - 28.Халилович), 21.Бечирай (86 - 99.Крстанович)