Шалке 04 победи трудно у дома Олимпиакос с 1:0 в мач от петия кръг на Група B и се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига. Голът за успеха на „кралскосините” вкара австрийския национал Кростиан Фукс (77).

През целия мач „миньорите” от Гелзенкирхен имаха превъзходство и търсеха начин да пробият сгъстената отбрана на гръцкия шампион. На няколко пъти Клаас Ян Хунтелаар бе близо до гола, но не успя да преодолее британския страж на гостите Рой Керъл.

След почивката картината на терена не се промениха, като Олимпиакос предимно се бранеше, а Шалке 04 търсеше победния гол и го постигна в 77-ата минута, когато с удар от около 30 метра Кристиан Фукс препарира Керъл за 1:0. До края на мача не се случи нищо интересно и „миньорите” грабнаха трите точки.

С този си успех Шалке 04 се задържа на първото място в групата с 11 точки и стана третият немски тим на 1/8-финалите след колоса Байерн и шампиона Борусия (Дортмунд). В последния кръг „миньорите” ще гостуват на френския първенец и абсолютен аутсайдер в групата Монпелие.

Олимпиакос загуби шансове да се бори за място в следващата фаза, но с актив от 6 точки остава на третото място, което му гарантира сигурно участие в Лига Европа напролет. В последния кръг тимът от Пирея ще приеме Арсенал, който ще се бори с Шалке 04 за първото място в крайното класиране.

1:0 Кристиан Фукс (77)

Гелзенкирхен, “Фелтинс Арена”
Съдия: няма

Шалке 04: 36.Унерщал, 23.Фукс, 4.Хьоведес, 14.Пападопулос , 32.Матип, 13.Джоунс, 33.Нойщетер, 10.Холтби (71 - 20.Пуки), 31.Дракслер (89 - 27.Барнета), 25.Хунтелаар (90+1 - 8.Марика), 17.Фарфан

Олимпиакос: 1.Керъл, 3.Модесто (81 - 7.Ибагаса), 20.Холебас , 23.Сиовас, 35.Торосидис, 2.Маниатис, 24.Манолас, 93.Абдун, 5.Пауло Мачадо, 27.Греко (65 - 19.Фустер), 11.Митроглу (74 - 10.Джебур)